YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Görmez Aksa'da gözyaşlarına hakim olamadı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mescid-i Aksa'da akşam namazını kıldırırken gözyaşlarına hakim olamadı.
Mehmet Görmez Aksa'da gözyaşlarına hakim olamadı
15 Mayıs 2015 / 05:30 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 09:01

Görmez, yarın idrak edilecek Miraç Kandili dolayısıyla geldiği Kudüs'te, Mescid-i Aksa'yı ziyaret etti. Aksa'nın "Aslanlı Kapı"sından giriş yapan Görmez, Filistinli ve Türk Müslümanların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

foto-207.jpg

Akşam namazını kıldırmak üzere Kıble Mescidi'ne doğru ilerleyen Görmez'i, Mescid-i Aksa imamı Şeyh Yusuf Ebu Sinine karşıladı.

Görmez, Miraç Kandili arefesi olması dolayısıyla birçok Türk'ün de bulunduğu Aksa'da akşam namazını kıldırırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Namaz sonrasında, Filistinlilerle birlikte Aksa'nın avlusunda TİKA'nın verdiği iftara katılan Görmez, daha sonra Kubbetu's-Sahra'yı gezdi. Kubbetu's-Sahra'da da namaz kılan Görmez, Ebu Sinine'den Aksa ve avlusundaki yapılar hakkında bilgi aldı.

Kubbetu's-Sahra'nın etrafındaki eserleri dolaşan Görmez, daha sonra yatsı namazı için tekrar Kıble Mescidi'ne geçti. Ezanın okunmasının ardından yatsı namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Görmez, daha sonra Filistinli ve Türk vatandaşlarının yoğun ilgisi eşliğinde Aksa'dan ayrıldı.

Görmez'e Aksa ziyareti boyunca, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç ve TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz da eşlik etti.

 

AA

 // mustafa
ALLAH daha çok muvaffakiyetler versin.

Helal olsun Mehmet bey. Sana harcanmış maddi manevi neyim varsa size helal olsun. sana o gücü verenlere ve orada namaz kıldırmana vesile olan kim varsa hepsine helal olsun. dilin yürekli, ibadetin feyizli, yolun nurlu olsun.
daha söyleyemediğim, aklıma gelmeyen tüm hayır duaları sunuyorum....
15 Mayıs 2015 11:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler