YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Baransu'dan o iddialara jet cevap
Dün Kanal A ekranlarında yayınlanan Gözden Kaçanlar programına konuk olan Milat Gazetesi yazarı Ahmet Ay, Mehmet Baransu ile ilgili gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulunmuştu. Baransu'dan o iddialara yanıt geldi.
Mehmet Baransu'dan o iddialara jet cevap
03 Kasım 2014 / 11:00 Güncelleme: 03 Kasım 2014 / 15:06

Fahrettin Damga ve Sadık Yalsızuçanlar'ın hazırlayıp sunduğu 'Gözden Kaçanlar' programında konuşan Gazeteci Ahmet Ay, 16 yıl boyunca Diyarbakır başta olmak üzere başka yerlerde de gördüğü işkenceleri, evinin nasıl basıldığını, nasıl fakirliğe terk edildiğini anlattı.

Mehmet Baransu'nun da işkence sırasında orada bulunduğunu söyleyen Ay, yaşananları şu sözlerle anlattı,

"Gözümü araladığımda karşımdaki kişi Mehmet Baransu idi"

Ama çok enteresandır, o işkencede gözüm kanadığı için gözüm açıldı. Gözüm açılırken içeriye bir görevli dedi. 'Reis, seninki geldi' dedi. 'Kim?', 'Senin kara geldi' dediler. Gözüm açıldı, uzun süre kamaştığı için net görmüyordum. Sonra birileri gözümde belirginleşti.

Yıllar sonra bu kişinin çok ünlü bir gazeteci olması son derece manidar. Ve ileride o gazeteci hakkında da mahkemeye başvururum inşallah. O gazeteci Mehmet Baransu. Yıl 28 Ocak 1998.

"Baransu'yu orada hazır gördüm"

Daha sonra Taraf'ta yazıları çıktıktan sonra, 'A bu o' dedim. Soruşturdum, meğer o yıllarda Aksiyon'un oradaki muhabiriymiş. Yani Mehmet Baransu bana işkence etmedi. O işkence sırasında, onun da Jitem'deki o bölümde hazır olduğunu gördüm.

Muhabir olarak geldi. Haber yapılmadı. Ben mahkemeye başvurmayı düşündüm. Yargı ağırlıklı olarak Paralel Yapı'nın elinde olduğu için yargının temizlenmesini bekliyorum.

Bana işkence edenleri dava edeceğim. Bir de onun o saatte orada işi neydi? Belki ortaya çıkarırlar.

Baransu, Twitter'dan Ay'ın açıklamalarını yalanladı

Ahmet Ay'ın açıklamalarının ardından Twitter hesabından açıklamada bulunan Mehmet Baransu, hayatı boyunca Diyarbakır muhabirliği yapmadığını ve söz konusu açıklamalardan dolayı dava açacağını belirtti.

İŞTE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN O AÇIKLAMALAR

147374.jpg

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

o zaman..
 // atiker
sahada jitemdeydin adam onu söylüyor senin gibi yüzlerce gizli gündemle çalışan ajan pravakatör güney doğuda ülke bölünsün diye çalışıyordu şimdiki görevlerin başka o zaman başka idi şimdi oldun medyacı taraf yazarı....
03 Kasım 2014 Pazartesi 15:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler