YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Altan'ın evinde bakın ne bulundu
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Prof. Dr. Mehmet Altan'ın evinde yapılan aramada, ikisi F serisi 1 dolarlık 6 banknot ile örgütün elebaşı Fethullah Gülen'in sohbet kasetlerinin bulunduğu ortaya çıktı.
Mehmet Altan'ın evinde bakın ne bulundu
20 Eylül 2016 / 08:07 Güncelleme: 20 Eylül 2016 / 08:16

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ahmet ve Mehmet Altan'ın hakimlik kararı ile evlerinde yapılan aramada ele geçirilen materyaller ortaya çıktı.

Savcılığın talebi üzerine nöbetçi sulh ceza hakimliğince alınan karar doğrultusunda, şüpheli Mehmet Altan'ın evinde yapılan aramada, ikisi F serisi 1 dolarlıklık 6 banknot, Bank Asya'ya ait bankamatik kartı ile FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in sohbetlerine ilişkin çok sayıda kaset bulundu.

Yine hakimlik kararı doğrultusunda, şüpheli Ahmet Altan'ın evinde yapılan aramada bulunan çok sayıda telefon ile sim kartı, dizüstü bilgisayar ve flash bellekler gibi dijital materyallere el konuldu.

10 EYLÜL'DE GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Ahmet Altan ve Mehmet Altan 10 Eylül'de gözaltına alınmıştı.

Gözaltı gerekçesi olarak, Altan kardeşlerin FETÖ'ye yardım etmeleri ve darbe girişimi gecesinden bir gün önce sosyal paylaşım sitesi üzerinden canlı yayın yapan ''Can Erzincan TV'' adlı kanalda, darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak ile katıldıkları programda, "darbe çağrışımı yapan subliminal mesajlar vermeleri" gösterilmişti.

AA

nerdeee eski solcular
 // KASTAMONULU
vatanı için yanişleyinde olsa ölen solcular bunlar paraya pula şan şöhrete satmışlar kendilerini....
20 Eylül 2016 Salı 16:39
NE BULUNACAK ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bir zamanların "mehtabTeresvizyonu" üçüzlerinin "ahırDefleri" bulunmuşdur!!!...
20 Eylül 2016 Salı 14:57
bunlar solcu değil hain
 // muammer
bunlardan solcu değil yolcu bunlar çünki bunlar dünyaya geldiklerigünden buyana buvatana hainlik üzerine yetiştirilmiş elemanlar bunların sağı solu yok amaçları ülkemizi emperyalistlere müstemleke yapmak ama ölüleride dirileride bizi günaha sokuyorlar oda başka ...
20 Eylül 2016 Salı 14:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler