YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Altan'dan skandal kıyaslama!
Gazeteci Yazar Mehmet Altan, Suriye'de sistemeatik şekilde gerçekleşen katliamı 25 askerin şehit olmasına neden olan Afyon'daki cephanelik kazasıyla kıyasladı. Altan aynı programda konuk olan İdris Kardaş'ın da üzerine yürüdü.
Mehmet Altan'dan skandal kıyaslama!
23 Ocak 2014 / 11:30 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 17:36

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Suriye'de yaşanan vahşet konuşulurken, programın konuğu olan Gazeteci Mehmet Altan'ın yaptığı karşılaştırma tepki topladı.

Altan, yıllardır Esed tarafından halka yapılan zulüm ve işkence ile Afyon'da kaza sonucu olan cephanelik patlamasını kıyasladı.

Program boyunca halkına işkence yaptığı belgelenen Esed'i savunup, insanlık dramı yaşanan Suriye'ye yardım ettiği için Türkiye'yi eleştiren Altan, "Afyon'da, Roboski'de parçalananları umursamayıp Suriye'dekilere ağlamak samimiyetsizlik, vicdanın siyasallaşmasıdır" dedi.

Altan tartışmacının üstüne yürüdü

Altan aynı programda konuk olan Bilgi Üniversitesi Küresel Sorunlar Platformu Genel Koordinatörü İdris Kardaş ile de zaman zaman sert tartışmalar yaşadı. Kardaş Twitter adresinden Altan'ın bir ara üstüne yürüdüğünü söyledi.

tw-022.jpg

Bilmek ayrı şey - Savunacak kadar küçülmek ayrı şey...?
 // Mehmet YURTTAS
Bir yerde değerli altan bey profösö ve evrenselliği savunacak ve suriyede olanların ve katliyamları görmezden gelerek Afyonda yaşananları öne çıkaracak hiç böylesine pişkinliğini tahmin bile edemiyordum.
İllaki Afyonda şehit olanları inkar eden ve sahipsiz bırakan yok soruşturma ve araştırma devam ederken pişkin pişkin suriyede kasıtlı ve insanları acımadan katleden... işkencelerle güç göstermeye devam eden bir yaklaşıma tepki vermemek ne evrenselliğe sığar........
23 Ocak 2014 Perşembe 13:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler