YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Ali Alabora şimdi yandı
Mehmet Ali Alabora şimdi yandı
12 Kasım 2014 11:10
Mehmet Ali Alabora hakkında Gezi fezlekesi hazırlandığı ortaya çıktı. Buna göre ünlü oyuncu eylemleri düzenleyen grubun 2 numarasıydı.

Kaos Lobisi, Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçları bahane etti. Halkı sokağa döktü. Oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın "Mesele ağaç değil anlamadın mı?" sözleri ise eylemlerin amacını gözler önüne serdi.

Neyse ki derin plan amacına ulaşamadı. Alabora da İngiltere'ye sığındı. Ancak hakkındaki iddialardan kurtulamadı. Zira kendisiyle ilgili bir Gezi fezlekesinin hazırlandığı ortaya çıktı.

Buna göre Emniyet, eylemlerin devam ettiği 15 Haziran 2013'te İstanbul Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne bir yazı gönderdi.

Kahire'ye gittiler

Yazıda şu bilgilere yer verildi: "Gösterileri 'Otpor' adlı Sırp gençlik hareketi organize etti. Otpor lideri İvan Maroviç, Gezi'den 10 ay önce Alabora ve ekibiyle Mısır'ın başkenti Kahire'de görüştü.

Görüşmeden sonra Türkiye'ye dönen grup, 'Mi Minör' adlı oyuna başladı. Böylece Gezi'nin startı verildi. Grup ayrıca Aralık 2012'de kurdukları 'OccupyTurkey' Facebook sayfası üzerinden ODTÜ eylemlerine yön verdi. Bu ekibi ise iş adamı Osman Kavala finanse etti."

Tanıdık savcı

Savcı Muammer Akkaş tarafından bir fezleke hazırlandı. Ancak fezleke, 1 yıl sonra ortaya çıktı. Öte yandan Otpor, Yahudi asıllı ABD'li finansör George Soros tarafından destekleniyor. Ayrıca arkasında Amerikan Haber alma Teşkilatı CIA de var.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler