YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medeniyetler beşiği Türkiye, Form'da evsahibi
Medeniyetler İttifakı'na ABD Başkanı Obama ve NATO'nun yeni Genel Sekreteri Rasmussen de katılacak
Medeniyetler beşiği Türkiye,  Form'da evsahibi
06 Nisan 2009 / 07:37 Güncelleme: 06 Nisan 2009 / 00:00

İstanbul'da 6-7 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Medeniyetler İttifakı Forumu'na katılacak liderler Türkiye'ye gelmeye başladı. Foruma ABD Başkanı Obama ve NATO'nun yeni Genel Sekreteri Rasmussen de katılacakİstanbul'da bugün başlayacak olan Medeniyetler İttifakı 2. Forumu'na katılacak olan devlet başkanları ve bakanlar Türkiye'ye gelmeye başladı. İstanbul'da 6-7 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Medeniyetler İttifakı 2. Forumu'na katılmak üzere gelen ilk konuk eski İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi oldu. Heyetlerin havalimanına gelişi sırasında çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.


OBAMA VE RASMUSSEN DE KATILIYOR


Konuklar arasında yer alan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon da dün akşam saatlerinde İstanbul'a geldi. Ban Ki Moon'u Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler karşıladı. Türkiye'ye gelen ABD Başkanı Obama ve NATO'nun yeni Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'in de Forum'a katılması bekleniyor. Medeniyetler İttifakı 2. Forumu'na katılmak üzere dün akşam İstanbul'a gelen diğer konuklar ise şöyle: Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov, Slovenya Cumhurbaşkanı Danilo Turk, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Katar Emiri'nin eşi Sheikha Mozah Bin Nasser Al-Misnad.


Estonya Başbakanı Andrus Ansip ve Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa gibi üst düzey yetkililerin de gün içerisinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler