YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te MİT komisyonu kuruluyor
MİT yasasının ardından Meclis'te Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu kuruluyor. 17 üyeden oluşacak Komisyon'da; AK Parti'ye 10, CHP'ye 4, MHP'ye 2, HDP'ye ise 1 üyelik düşüyor.
Meclis'te MİT komisyonu kuruluyor
07 Mayıs 2014 / 20:13 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 20:14

TBMM Başkanı Çiçek, gruplara gönderdiği yazıda, "Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu" için üye bildirmelerini istedi.17 üyeden oluşacak Komisyon'da; AK Parti'ye 10, CHP'ye 4, MHP'ye 2, HDP'ye ise 1 üyelik düşüyor.

Meclis'te yeni bir ihtisas komisyonu kuruluyor.

Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Hizmetleri Teşkilatı Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un yürürlüğe girmesinin ardından, yasanın kurulmasını öngördüğü "Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu" için süreç başlatıldı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, TBMM Başkanı Cemil Çiçek; AK Parti, CHP, MHP ve HDP grup başkanlıklarına gönderdiği yazıda, ilgili yasa uyarınca, TBMM bünyesinde 17 üyeden oluşan bir komisyon kurulduğunu belirtti.

Çiçek, Komisyon'da AK Parti'ye 10, CHP'ye 4, MHP'ye 2, HDP'ye 1 üyelik düştüğünü belirterek, grupların kendilerine düşen üyelikler için adaylarını "en kısa sürede bildirmelerini" istedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler