YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te kan aktı!
HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda kavga çıktı. Aldığı darbe sonucu burnu kanayan CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, hastaneye kaldırıldı.
Meclis'te kan aktı!
15 Şubat 2014 / 09:00 Güncelleme: 15 Şubat 2014 / 12:31

HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda kavga çıktı. Aldığı darbe sonucu burnu kanayan CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, hastaneye kaldırıldı.

HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yolsuzluklar üzerinden hükümeti eleştirdi. Süresi dolmasına rağmen kürsüden inmeyen Tezcan'a Meclis Başkanvekili Sadık Yakut uyarıda bulundu. Uyarılara rağmen kürsüden inmeyen ve işgal eden Bülent Tezcan'a Ak Parti Milletvekilleri tepki gösterdi. Buna rağmen Tezcan, kürsü işgalini sürdürünce, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi.

Beşir Atalay arada kaldı

Bu sırada TBMM Katip Üyesi Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, kürsüdeki Tezcan'ın yanına gitti. Yaşanan sözlü tartışmanın ardından Özçelik, Tezcan'a yumruk attı. Bu yumruğun ardından Meclis karıştı. Ak Parti ve CHP'li vekiller birbirine girdi. Yumruk darbelerine maruz kalan Tezcan'ı, Genel Kurul'da bulunan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, tutarak kurtarmaya çalıştı. Meclis'teki kavga yaklaşık 5 dakika sürdü. Yüzünü aldığı darbe sonucu burnu kanayan CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, hastaneye kaldırıldı.

Kadın vekiller de sözlü tartıştı

Genel Kurul'da Ak Partili ve CHP'li milletvekilleri arasında da sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan kavga nedeniyle Genel Kurul'da birleşime ara verildi.

Haberal'dan açıklama

CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, TBMM Genel Kurulu'nda HSYK ile ilgili kanun teklifinin görüşülmesi sırasında burnuna darbe alan CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk'ün sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Başkent Üniversitesi Hastanesinden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Haberel, "Gerekli müdahale yapıldı. Şu anda durumu iyi. Ama darbeye bağlı olarak burnunda bir kırık oluşmuş. Arkadaşlar gerekli tedaviyi yaptılar. Şimdi istirahat ediyor" diye konuştu.

Haberal, bir gazetecinin "Genel sağlık durumu iyi mi  sorunu üzerine de "İyi. Bir tansiyon yükselmesi olmuş geldiğinde. Şu anda stabil. Bu akşam istirahat edecek" dedi.

 

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler