YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te ilginç eylem
Meclis'te ilginç eylem
12 Ekim 2012 08:44
CHP'li milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu'nda, Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı'nı eleştiren tişörtler giydi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri sürüyor.

Milletvekilleri, ''temel'' kanun olarak ele alınan tasarının 1. bölümündeki maddeler üzerinde verilen önergeler hakkında söz aldı.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, verdiği önerge üzerinde konuşmak için kürsüye, ceketinin içine giydiği ''Sendikalara baraj, işçilere gaz. İşte ileri demokrasi'' yazılı tişörtle geldi. Çam, konuşmasının sonunda, elindeki ''Bu yasa sendikal örgütlenmeye yeterli güvence sağlamıyor'' yazılı dövizi göstererek, kürsüden ayrıldı.

Tasarının görüşmelerinde CHP İstanbul milletvekilleri Süleyman Çelebi, Mahmut Tanal ve Mevlüt Aslanoğlu, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, ''Grev yasakları, grev erteleme, grev durdurma, 12 Eylül yasakları yasa ile sürüyor, yenileri geliyor'' yazılı tişörtleri, ceketlerinin içine giydi.

CHP'li milletvekillerinin sıralarında, ''12 Eylül'ün yapamadığını bu yasa yapacak'', ''12 Eylül grev yasakları, bu yasayla sürüyor'', ''Grev oylaması tuzağına dikkat'', ''Bu yasa ILO Sözleşmesine aykırıdır. Türkiye'yi ILO'nun kara listesinin gediklisi yapacaktır'' yazılı dövizler dikkati çekti. Milletvekilleri, bu dövizleri, Genel Kurul'a gelişi sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e gösterdi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler