YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te büyük skandal!
TBMM Genel Kurulu’nda dün MHP’nin, özel borçların artışına ilişkin araştırma önergesinin görüşülmesi ile ilgili grup önerisi görüşmelerinin tamamlanmasının ardından milletvekillerinin beklemediği bir olay gerçekleşti.
Meclis'te büyük skandal!
04 Haziran 2014 / 07:53 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 07:58

‘Meclis üyesiyim’

 

Milletvekilleri kendi aralarında ikili üçlü sohbet ederken, 40 yaşlarında uzun boylu takım elbiseli bir vatandaş muhalefet kulisinin bulunduğu kapıdan Genel Kurul salonuna girdi.

Bir süre etrafı şaşkın gözlerle izleyen vatandaş, milletvekillerinin konuşma yaptığı kürsünün önünden iktidar sıralarına doğru yöneldi. Bu sırada bir iktidar milletvekili durumu farkederek, “Kimsiniz, burada ne arıyorsunuz. Buraya giremezsiniz?” şeklinde sorular yöneltti. Durumun vehametinin farkından olmayan vatandaş, kendisinin belediye meclis üyesi olduğunu anımsatarak, “ben de belediye meclis üyesiyim, yolu şaşırdım galiba” diyerek durumu izah etmeye çalıştı.

Milletvekillerinin “hemen dışarı çıkmanız lazım” diyerek vatandaşa, Ak Parti tarafından kulise çıkan kapı gösterildi. Vatandaş geldiği gibi elini kolunu sallayarak iktidar kulisinden Genel Kurul’u terketti. Genel Kurul’a bir vatandaşın girmesi eleştirisi konusu oldu.

 

MİLLİYET

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler