YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'te 23 Nisan hazırlığı
Meclis'te 23 Nisan hazırlığı
14 Nisan 2014 17:21
TBMM'nin 94. Açılış Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Meclis'te düzenlenecek bir dizi etkinlikle kutlanacak. TBMM Genel Kurulu özel gündemle toplanacak.

Etkinlikler TBMM Atatürk Anıtı ve ardından Anıtkabir'de düzenlenecek törenlerle başlayacak. Törenlere, TBMM Başkanı Cemil Çiçek Başkanlığında, Bakanlar Kurulu üyeleri, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, TBMM'de temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları, grup başkanvekilleri, milletvekilleri ve Meclis bürokratları katılacak.

Daha sonra Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde anma töreni düzenlenecek. Buradaki törende, 23 Nisan 1920'de TBMM'nin açılışında, en yaşlı üye sıfatıyla Sinop Mebusu Şerif Bey'in yaptığı konuşma seslendirilecek. TBMM Başkanı Cemil Çiçek bir konuşma yaparak Özel Defter'i imzalayacak. Törende, Ankara Seğmenler Kulübü Derneği gösteri sunacak.

Meclis'in açılış yıldönümü programı, TBMM Başkanı Çiçek'in Tören Salonu'nda kutlamaları kabulüyle devam edecek.

Kabulün ardından saat 14.00'te TBMM Genel Kurulu özel gündemle toplanacak. Meclis'te grubu bulunan ve temsil edilen siyasi partiler adına birer konuşma yapılacak.

Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, tarafından TBMM Şeref Salonu'nda Meclis'in açılışının 94. yıldönümü dolayısıyla resepsiyon verilecek.

Etkinlikler kapsamında TBMM ana bina önünde ışık ve ses gösterisi yapılacak.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler