YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis'i alarma geçiren silah
Meclis'i alarma geçiren silah
03 Haziran 2010 17:11
Ruhsatsız tabanca ile Meclis'e giren koruma, polisi alarma geçirdi.

Ruhsatsız tabanca ile Meclis'e giren koruma, polisi alarma geçirdi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne, AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk için görüşmeye gelen Samsun Ayvacık Belde Belediye Başkanı Mustafa Belur'un makam aracından, 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ruhsatsız olduğu belirtilen tabancanın korumaya ait olduğu kaydedildi. Koruma gözaltına alınırken, makam aracı da karakola götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk'le görüşmek için Meclis'e gelen Mustafa Belur'un makam aracı, Dikmen Kapı girişinde polis tarafından durduruldu. 55 RG 001 plakalı otomobilde arama yapan polis ekipleri, aracın torpido gözünde 1 adet tabanca buldu.

Polisi alarma geçiren olayın ardından yapılan incelemede, tabancanın ruhsatsız olduğu ve silahın içinde 5 adet mermi bulunduğu kaydedildi. Ruhsatsız silahın ise makam şoförü İrfan Koç'a ait olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan koruma, Kavaklıdere Karakolu'na götürüldü. Burada ifadesi alınan Koç, daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüldü.

Öte yandan, ele geçirilen silahın el yapımı olduğu ve incelenmek üzere kriminal laboratuvarına götürüleceği öğrenildi.

Ayvacık Belde Başkanı Belur da karakola gelerek, makam şoförünü yalnız bırakmadı. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler