YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meclis o tarihte tatile giriyor
Meclis o tarihte tatile giriyor
19 Ağustos 2016 20:04
Varlık Fonu kurulması ve İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine dair anlaşma tasarının oylandığı TBMM'de, gerekli maddelerin de görüşülmesinin ardından tatile girilecek. 23 Ağustos'ta tatile giren TBMM, 1 Ekim'de tekrar toplanacak.

TBMM Genel Kurulunda AK Parti'nin kabul edilen grup önerisiyle Varlık Fonu kurulması ve İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine dair anlaşma tasarılarıyla OHAL kapsamında çıkarılan 667 sayılı KHK gündemin ön sıralarına alındı.

AK Parti, Danışma Kurulu bugün toplanamadığı için Genel Kurulun çalışma programını grup önerisi olarak Genel Kurul'a taşıdı.

Buna göre, Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Cumhuriyeti ile İsrail Devleti Arasında Tazminata İlişkin Usul Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, 667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gündemin ön sıralarına alındı.

Ayrıca Türkiye ile Japonya Arasında Türkiye'de Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Kurulmasına Dair Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun Tasarısı ile Türkiye ve Venezuela Arasında Enerji Alanında İşbirliği ile İlgili Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı da gündemin üst sıralarına taşındı.

Genel Kurulda söz konusu tasarı ve tekliflerle 667 sayılı KHK'nın yanı sıra Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi, İki İl Merkezinin Değiştirilmesi ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişikilik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri de tamamlanacak.

Tatil 23 Ağustos'ta başlayacak

AK Parti Grup önerisine göre TBMM Genel Kurulu, 23 Ağustos-1 Ekim tarihleri arasında tatilde olacak.

Grup önerisinin kabul edilmesinin ardından Türkiye Varlık Fonu kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmelerine geçildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler