YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MEB'den Paralel'e yalanlama!
MEB'den Paralel'e yalanlama!
10 Temmuz 2015 11:34
Paralel örgütün gazeteleri başta Zaman, Bugün, Cumhuriyet, Bakan Nabi Avcı'nın sözlerini çarpıtarak verdi.

Haberleri 'yalan ve çarpıtmalara dayanan yeni bir dezenformasyon faaliyeti' değerlendiren MEB açıklamasında 'Bugün yalancı grup medyasınca Bakanımıza ve Müsteşarımıza atfedilen sözlerin hepsi apaçık uydurmadır' denildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı maddelerinin iptali için Anayasa Mahkemesinde açılan davaya ilişkin görüşmeler konusunda, legal görünüm altında illegal faaliyetler yürüten grubun medyadaki uzantılarında yalan ve çarpıtmalara dayanan yeni dezenformasyon faaliyeti başlatıldığını bildirdi.
 
MEB'den yapılan yazılı açıklamada, Anayasa Mahkemesinde görüşülen Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı maddelerinin iptali için açılan davaya ilişkin, bugün bazı basın yayın organlarında haberlerin yer aldığı belirtildi.
 
Legal görünüm altında illegal faaliyetler yürüten grubun, çocuklar ve onların masumiyeti üzerinden kendine ekonomik ve toplumsal iktidar alanı oluşturarak bunu acımasızca kullandığı, bu süreçte dershaneleri araç olarak gördüğü kaydedilen açıklamada, "Bu grubun, dönüşüme ilişkin yasa hazırlığı çalışmalarının başladığı 2013 Kasım'dan beri, gerek gazete ve televizyonlardaki uzantıları gerekse sosyal medya üzerinden nasıl sistematik bir yalan, iftira, çarpıtma ve itibarsızlaştırma kampanyası yürüttüğü kamuoyunca yakinen bilinmektedir" değerlendirmesinde bulunuldu.
 
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bugün de aynı kampanyanın uzantısı olarak Anayasa Mahkemesi nezdinde açılan iptal davasına ilişkin görüşmeler konusunda, legal görünüm altında illegal faaliyetler yürüten grubun medyadaki uzantılarında, açıkça yalan ve çarpıtmalara dayanan yeni bir dezenformasyon faaliyetinin başlatıldığı görülmektedir.
 
Bu çerçevede, bugün yalancı grup medyasınca Sayın Bakanımıza ve Sayın Müsteşarımıza atfedilen sözlerin hepsi apaçık uydurmadır. Anayasa Mahkemesi nezdinde görüşme ve karar alma süreci devam ederken, söz konusu grubun mahkeme nezdindeki savunucularından kaynaklandığı belli olan ve bir merkezde işlendikten sonra bu grupla bağlantılı olmayan bazı gazete ve haber sitelerine de servis edilen bugünkü yalan haberlerin gerçek amacının ne olduğu açıktır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler