YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mazhar Bağlı: Gülen kendisini devletin sahibi görüyor
AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı Fethullah Gülen'in İnternet'e düşen son ses kayıtlarını değerlendirdi.
Mazhar Bağlı: Gülen kendisini devletin sahibi görüyor
19 Şubat 2014 / 09:42 Güncelleme: 19 Şubat 2014 / 09:46

AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, A Haber’de yayınlanan 60dakika Programı’nda Mehmet Ali Önel'in konuğu oldu.

Fethullah Gülen'in internete düşen son ses kayıtlarını değerlendiren Prof.Dr. Mazhar Bağlı şunları söyledi:

"Kayıtlardan anlaşıldığına göre Gülen kendisini devletin yöneticisi olarak görüyor. Talimatlar yağdırıyor. Cemaat içinde de olağanüstü nitelikleri olan biri gibi görülüyor. Ancak kendisi çok aşırı bir tevazu gösteriyor. 'Ben Kıtmır'im yani Köpeğim' diyor. O tevazünün arkasında aslında başka bir enaniyet var. Mehdi'yim demiyor ancak hizmet içinde çelik çekirdeğin içindeki yapının büyük çoğunluğunun bu görüşte olduğu ortaya çıkar." diye konuştu.

"HZ. Peygamberi araçsallaştırdığınız zaman hiçbir ahlaki değeriniz yok demektir"

"Son ses kayıtlarında Fethullah Gülen'in "Şefkat Tepe" dizisinin senaryosuna müdahale ettiği ve içerikle ilgili onayı alındığı görülüyor.

Konu ile ilgili değerlendirme de bulunan Prof. Dr Mazhar Bağlı, "Bu tarzı Hollywood filmlerinde ve dizilerinde görüyoruz. Daha çok Hristiyanların başvurduğu bir yöntem. Hristiyan Felsefesi, azizlerine bir nevi din dışı alan üzerinden de dine varmanın mümkün olduğu kanıtlamaya çalışır. Bu tür diziler sosyolojik dokuyu son derece zedeler, bunlar bilinçli şekilde yapılıyor. Peygamberimizi araçsallaştırdığınız an hiçbir ahlaki kuralınız yoktur. Bu senaryolar zaten hoca efendi tarafından yazılıyor. Bu senaryoları ona onaylatıyorlar" şeklinde eleştiride bulundu.

"Gülen kendisini devletin sahibi görüyor"

"Beddua konusuna da değinen Prof.Dr.Bağlı: Gülen Kendisini devletin sahibi olarak görüyor. Beddua ederken de kamu malını benden habersiz kime veriyorsunuz? diyor.Pkk ile görüşmelere karşı değiliz diyor. Aslında bunun siyasi bir hamle olduğunu biz anlıyoruz.

Peki, siz kimsiniz? Halka hitap eden bir yapı olsa ve o halk iktidardan tarafından zulme uğramış olsaydı. O zaman onların yaptıkları bu hamleler başarılı olabilirdi. Ancak durum böyle değil asıl haksızlığı yapanlar onlar. Neden Filistin, Mavi Marmara ve Mısır meselesinde diğer tarafta yer aldılar mazlumdan yana olmadılar. Çünkü onlar başarısızlığın yanında yer almazlar, başarının yanında yer alırlar"

"İran Gülen'in düşücnelerini kurumsallaştırdı"

"İran'ın Gülen Cemaati'nin Mehdiyet, Takiyye gibi düşüncelerini kurumsallaştırdığına dikkat çeken Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Fethullah Gülen'in İran düşmanlığının altında yatan neden bu dur"

 

A HABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler