YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mazeretsiz olarak yemin etmedi
Mazeretsiz olarak yemin etmedi
12 Temmuz 2011 08:26
Yemin etme kararı alan CHP'nin bu tavrına uymayan İsa Gök, mazereti olmaksızın yemin törenine yine katılmadı...

Yemin boykotunu bitiren CHP'li milletvekillerinin çok büyük bir bölümü dünkü TBMM Genel Kurulu'na girerek yemin etti. Üç milletvekili çeşitli mazeretlerle törene gelemeyip yemin edemezken, AK Parti için "Kuzu kuzu gelecekler, önümüzde diz çökecekler" diyen Mersin Milletvekili İsa Gök, Genel Kurul'a gelmedi. Gök, neden yemin etmediği yönündeki sorulara "Bilinçli olarak yemin etmedim. Gerekçesini açıklayacağım" karşılığını verdi.

CHP'nin iki hafta boyunca sürdürdüğü yemin krizinin en ateşli savunucularından olan İsa Gök, partinin dün aldığı yemin etme kararına uymadı. Gök, arkadaşlarının yemin ettiği Genel Kurul oturumuna katılmadı ve yemin etmedi. Gök'ün adını anons eden Başkanlık Divanı üyesi Bayram Çelik, bir süre bekledikten sonra sıradaki diğer milletvekilinin adını okudu.

CHP'de yemin etmeyen toplam 4 milletvekilinden 3'ünün çeşitli mazeretleri olduğu ve bu hafta içinde yemin edecekleri öğrenildi. Ancak İsa Gök, herhangi bir mazeretinin olmamasına rağmen bilinçli olarak yemin etmediğini açıkladı. Ayrıntılı değerlendirme yapmaktan kaçınan Gök'ün, partisinin 'yemin' kararına karşı çıktığı ve eylemi tek başına sürdürmeye karar verdiği belirtiliyor. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler