YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı
"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı
31 Mayıs 2015 07:58
İHH'nin İstanbul'da düzenlediği "Özgür Kudüs Yürüyüşü"ne katılmak için Konya'dan yola çıkan grup İsrail Büyükelçiliği konutu önünde sabah namazı kıldı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca İstanbul'da düzenlenen "Özgür Kudüs Yürüyüşü"ne katılmak için Konya'dan yola çıkan grup, başkentteki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde sabah namazı kıldı.

Gazze'de İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 5'inci yılı dolayısıyla bugün saat 17.00'de Fatih Cami önünde gerçekleştirilecek "Özgür Kudüs Yürüyüşü" etkinliği için İHH Konya Şubesi öncülüğünde yola çıkan grup, İsrail Büyükelçiliği konutu önüne geldi. Atatürk Bulvarı'nın trafiğe kapatılmasının ardından grup, yere serdikleri hasırların üzerinde sabah namazı kıldı ve dua etti.

Namazın ardından açıklama yapan İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, İstanbul'daki etkinlik için Konya'dan 11 otobüsle yola çıktıklarını belirterek, "Allah'ın izni keremiyle çok yakında bu topluluk Kudüs'te bayram ve cuma namazı kılacak ümidindeyiz" dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler