YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mavi Marmara sonrası İsrail'den bir ilk!
2010’daki Mavi Marmara saldırısının ardından İsrail’den ilk üst düzey ziyaret bugün yapılıyor. Müsteşar Gold, terör saldırısında yaralanan İsraillileri ziyaret için İstanbul’da.
Mavi Marmara sonrası İsrail'den bir ilk!
21 Mart 2016 / 08:22 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 11:46

İstanbul’da önceki gün DAEŞ tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananlar arasında İsrail vatandaşlarının da bulunması, Mavi Marmara operasyonu sonrasında geçen 6 yıl içinde, Ankara - Tel Aviv ilişkilerinde bir ilke sahne oldu.

İsrail Müsteşarı Dore Gold, dün gece yaralı vatandaşlarını ziyaret için İstanbul’a gelirken, ziyaret İsrail’den, Mavi Marmara sonrası ilk üst düzey diplomatik ziyaret oldu.

İsrailli kaynaklardan edinilen bilgilere göre İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Gold, İstanbul’daki terör saldırısında İsrail vatandaşlarının da yaralandığını öğrenmesi üzerine, Washington’da düzenlenen AIPAC konferansına katılımını yarıda keserek, dün gece Türkiye’ye geldi.

GÖRÜŞME OLACAK

İstanbul’da bugün İsrail vatandaşlarının bulunduğu hastaneyi ziyaret ederek, yaralanan ve hayatını kaybeden İsrail vatandaşlarıyla ilgili bilgi alacak olan Gold, Türk yetkililerle de görüşmelerde bulunacak.

İsrailli kaynaklar, görüşmenin “Üst düzey” olacağını bildirmekle birlikte, İsrailli Müsteşarın hangi Türk yetkililerle görüşeceği konusunda bilgi vermekten kaçındı. Gold, görüşmelerinin ardından, bugün Türkiye’den ayrılacak.

 

STAR

 // Ömer
dünya kamuoyu önünde ve siyonist emelleri uğruna kendi vatandaşlarını bile katletmeyi meşru gören sapkın bir zihniyete asla güvenilmemeli. 16_ 17 ve 18 tarihlerinde yaşanan olayları iyi araştırın yeter....
21 Mart 2016 18:36
 // Ömer
bu hagana üyesi katiller ile görüşmek kendini inkar demektir....
21 Mart 2016 16:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler