YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin ve Şırnak'ta 6 PKK'lı öldürüldü
Mardin ve Şırnak'ta 6 PKK'lı öldürüldü
23 Nisan 2016 19:05
Genelkurmay Başkanlığı, Mardin ve Şırnak'ta sürdürülen operasyonlarda dün toplam 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 1 ve Şırnak'ta 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilirken Şırnak'ta devam eden operasyonda 2 PKK'lı teröristin de ölü olarak ele geçirildiği kaydedildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle:

* Mardin/Nusaybin’de devam eden operasyonda; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 282’dir.), bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 30 adet Kaleşnikof fişeği ve bir adet Kaleşnikof şarjörü ele geçirilmiş, 14 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 609’dur.)

* Şırnak’da devam eden operasyonda; üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, iki bölücü terör örgütü mensubu terörist ölü olarak ele geçirilmiş, iki bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmış (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 241’dir.), dört adet EYP imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen EYP sayısı 695’dir.).

* Hakkari/Yüksekova’da devam eden ayrıntılı arama faaliyetlerinde; bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, üç adet av tüfeği, bir adet tabanca, iki adet el bombası, 607 adet Kaleşnikof fişeği, 13 adet Kaleşnikof şarjörü, bir adet hücum yeleği, beş adet gaz maskesi ele geçirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 293’dür.).

* Şırnak/Silopi’de yapılan yol kontrolünde, bir adet el yapımı patlayıcı (200 kg Amonyum Nitrat ile güçlendirilmiş üç adet mutfak tüpü) bulunarak imha edilmiştir.

* Hakkari/Çukurca’da yapılan arazi aramasında bulunan iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Şanlıurfa/Haliliye’de on ev ve eklentilerinde yapılan aramada; altı adet Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet av tüfeği, iki adet tabanca (dokuz mm), 428 adet Kaleşnikof fişeği, 73 adet tabanca fişeği, 13 adet Kaleşnikof şarjörü, üç adet tabanca şarjörü, dört adet hücum yeleği ele geçirilmiş, 17 bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.

* Gaziantep/Oğuzeli'de Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan yabancı uyruklu sekiz DEAŞ terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.

* Diyarbakır/Bismil’de on ev ve eklentilerinde yapılan aramada; bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi adet av tüfeği, bir adet tabanca, iki adet Kaleşnikof şarjörü, bir adet tabanca şarjörü, 48 adet Kaleşnikof fişeği, 21 adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiş, 10 bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alınmıştır.

* Siirt/Eruh’da icra edilen operasyonda bulunan beş ayrı mağarada, yiyecek (160 kg un, 120 kg şeker, 40 kg bulgur, 20 kg pirinç, 10 kg makarna, beş paket tuz, sekiz kutu salça, altı kutu zeytin, üç teneke ayçiçek yağ, bir kutu çikolata, iki kutu peynir) ve muhtelif tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.

* Irak Kuzeyi Sinath Haftanin ve Metina bölgelerinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak, barınak ve mağaralar, icra edilen hava harekâtı ile imha edilmiştir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler