YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mardin Nusaybin'de PKK'nın bombaları imha ediliyor
PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında, ilçede tuzaklanan el yapımı patlayıcılar tek tek imha ediliyor.
Mardin Nusaybin'de PKK'nın bombaları imha ediliyor
05 Nisan 2016 / 11:08 Güncelleme: 05 Nisan 2016 / 11:17

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, teröristlerin yakalanması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, açılan çukurların kapatılması ve kurulan barikatların kaldırılması için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan müşterek operasyon devam ediyor.

1-20160405110903.jpg

BOMBA İMHA UZMANLARI DÜZENEKLERİ İMHA EDİYOR

Özellikle Fırat, Dicle, Abdülkadirpaşa, Zeynelabidin mahallelerinde yoğunlaşan çalışmalarda bomba imha uzmanları, evlere ve sokaklara tuzaklanan patlayıcıların yerlerini önce büyük bir titizlilikle belirliyor, ardından da düzeneği güvenli bir şekilde imha ediyor.

2-838.jpg

O AN

Bomba imha uzmanlarının, inşaat halindeki bir binada duvara monte edilmiş patlayıcı tespit ederek imha ediş anı görüntülendi.

3-459.jpg

Bölgeye zırhlı araçlarla giden bomba imha uzmanları, alınan çevre güvenliğinin ardından duvarın içinden geçen kabloyu kontrollü bir şekilde kesiyor. Ardından bölgenin boşaltılmasıyla el yapımı patlayıcı imha ediliyor.

4-265.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler