YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manukyan'a 5 yıl oturma izni
CHP'li Arıtman'ın talebi üzerine Erdoğan'ın Türkiye'de 5 yıl oturma iznine "olur" dediği Ermeni vatandaşı Arthur Manukyan ve ailesine izin verildi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Manukyan ve ailesine 5 yıl oturma izni verdiklerini açıkladı.
Manukyan'a 5 yıl oturma izni
26 Nisan 2010 / 14:51 Güncelleme: 26 Nisan 2010 / 15:06

Moya Moya hastası Ermeni vatandaşı Arthur Manukyan ile ailesine, Türkiye'de 5 yıl oturma izni verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gelen Moya Moya hastası Arthur Manukyan ile annesi Hasmik Manukyan Şube Müdürü Ali Çelen tarafından karşılandı.

Manukyan ve annesi, oturma izniyle ilgili işlemlerini tamamlamalarının ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile emniyet müdürlüğünün A Blok binası önünde bir araya geldi.

Emniyet Müdürü Çapkın burada yaptığı açıklamada, Arthur Manukyan'ın önemli bir hastalığı olduğunu ve Türkiye'de tedavi olması gerektiğini hatırlattı. Çapkın, ''Sayın Başbakanımızın ve Bakanımızın talimatlarıyla Manukyan ailesine en uzun ikamet süresi olan 5 yıllık ikamet izni veriyoruz. Ayrıca Türk vatandaşı olmak isteyip, istemedikleri de kendilerine soruldu. Kendileri, Türk vatandaşı da olmak istediler. Vatandaşlık müracaatları alındı. Bugün bunun için buraya geldiler. Biz sürekli kendileriyle yakından ilgileneceğiz'' diye konuştu.

Çapkın, Beşiktaş taraftarı olduğunu söyleyen Manukyan'a, ''Bak bende Beşiktaşlıyım. Bir an önce iyileş, birlikte top oynayalım'' diyerek moral verdi.

Anne Hasmik Manukyan da, Türkiye'de oturma izinlerinin bulunmadığını belirterek, ''Bugüne kadar oturma iznimiz yoktu. Ancak tedavinin devam etmesi gerekiyordu. Şimdiye kadar çok şükür yakalanmadık. Bu süreçte emeği geçen Başbakan'dan, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'a kadar herkese teşekkür ederim'' dedi.

Arthur Manukyan ise ''Çok mutluyum. İlginize teşekkür ederim. Benim iki adım var. Biri Aydın, diğeri Arthur. Duruma göre ikisini de kullanıyorum. Bazı arkadaşlarım Aydın, bazıları Arthur der'' diye konuştu.
AA

EY KURBAN OLDUGUM ALLAH
 // COGNiS
CHP`li Aritmanin maskesi hemen düstü ve kimligi otraya CIKTI. Cumhur baskanimiza ermeni dediydi,kimin ermeni tohumu ve ermeni oldugu ayan beyan ortada."YALANCININ MUMU"gibi aynen.Bu keferelerden coook var CHP ve onun sag kolunda.Gizli düsman....
26 Nisan 2010 16:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler