YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maltepe mitingine kaç kişi katıldı?
Maltepe mitingine kaç kişi katıldı?
03 Ağustos 2014 23:45
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Maltepe'de düzenlenen mitingine 2 milyona yakın kişi katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği miting Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları kapsamındaki en büyük miting olma özelliğine sahip. AK Partililer İstanbul mitingini cumhurbaşkanlığına uğurlama, bir veda ve vefa mitingi olarak görüyor.

Miting alanını dolduran halkı cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan'la birlikte selamladı. Erdoğan konuşmasına İstiklal Marşı'nın tamamını okuyarak başladı.

Miting alanının hıncahınç dolu olduğu görüldü. Yeni Şafak'ın elde ettiği bilgilere göre, mitinge katılan kişi sayısı 1 milyon 800 bin ile 2 milyon kişi arasında.

Maltepe sahilinde oluşturulan dolgu alanının uzunluğu 3,5 kilometre, denize doğru eni ise 400 metre. Toplam 1 milyon 200 bin metrekarelik alanın 101 hektarı dolgu alanı, 19 hektarı ise mevcut yeşil alandan oluşuyor.

 

YENİŞAFAK

17:56
 // mustafasanli
Cumhurbaskani RECEP TAYYIP ERDOGAN turk islam alemine HAYIRLI olsun. Mustafa sanli...
04 Ağustos 2014 17:56
kasımpaşalım
 // seyfullah özdemir
Allah senden ve ailenden ebedi razı olsun başbabakanım .bende 33 sene kasımpaşada kaldım . şimdi pendikdeyim.33 sene seninle aynı havayı soluduğum için Allaha şükürler olsun başbakanım.seni saatcı abdullah abiden seni abisi hafız amcadan seni medineli aliden seni Allah dostu kasımpaşalı kemal efendiden seni babamdan dinledim herkes şunu söyledi o attığı heradımda Allah bu işimden razımıdır der.derlerdi başbakanım maltepe mitingindeydim 9 parti değil 29 parti bir araya gelse nafile.allah için sev...
04 Ağustos 2014 Pazartesi 06:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler