YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mallarına el konuldu
Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün 2002 yılından itibaren elde ettiği mallara mahkemece tedbir konuldu.
Mallarına el konuldu
07 Ekim 2009 / 18:48 Güncelleme: 07 Ekim 2009 / 18:51

Eşi Canan Öztürk ile aralarında devam eden boşanma davası kapsamında Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün 2002 yılından itibaren elde ettiği mallara mahkemece tedbir konuldu.

Yaşar Nuri Öztürk - Canan Öztürk çiftinin boşanma davasından ayrı açılan katkı payı davasında, Öztürk'ün 2002 yılından itibaren elde ettiği tüm mallara tedbir konulması talebi mahkemece kabul edildi.

HER AY 7 BİN 500 TL NAFAKA ÖDÜYOR

Canan Öztürk, avukatı Pelin Arsan ile mahkemeden ayrılışı esnasında, tedbir kararını basın mensupları ile paylaşarak, Öztürk'ün 5 aydır, her ay 7 bin 500 TL nafaka ödediğini açıkladı. Öztürk ve Aslan, açıklamalarının ardından adliye binasından ayrıldı.

Yaşar Nuri Öztürk de mahkemeden ayrılması esnasında tedbiri kendisinin istediğini, olayın temelinin; alınıp, geri ödenmek istenmeyen 400 bin dolar olduğunu söyledi. Öztürk, nafaka vermeyi kendisinin kabul ettiğini, ödememeye yanaşma gibi bir durumunun olmadığını, böyle denilmesi durumunda ödediği nafakayı haram edeceğini belirtti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler