YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Maliye'yi bir kürde vermezlerdi'
Bu ülkede herkesin birinci sınıf vatandaş olduğunun altınının çizen Maliye Bakanı Şimşek, 'Öyle olmasaydı Maliye Bakanlığı'nı bir kürde teslim etmezlerdi.' dedi.
'Maliye'yi bir kürde vermezlerdi'
08 Mayıs 2011 / 18:27 Güncelleme: 08 Mayıs 2011 / 18:44

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Esnafa zorla kepenk kapattıranlara oy vermeyin'' dedi.

Şimşek, Beşiri ilçesi ile ilçeye bağlı İkiköprü Beldesinde seçim lokallerinin açılışlarında yaptığı konuşmada, bölgenin en büyük sorununun huzur ve işsizlik olduğunu söyledi.

Bölgenin huzura ve yatırıma ihtiyacı olduğunu belirten Şimşek,  bölgeye yatırım yapılması gerektiğini, bunu sağlamak için çalışacaklarını ve kendisinin bu anlamda Batman için bir fırsat olduğunu kaydetti.

Çocuklarının, kadınların istismarıyla bu memleketin bir yere varamayacağını ifade eden Şimşek, şöyle devam etti:

''Makam, mevki problemimiz yoktur. Ben siyasete atılmadan önce çok daha iyi paralar alıp iyi işlerde çalışıyordum. Bizim derdimiz var, bizim derdimiz vatandaşımız. Fakirlik İkiköprü'nün, Batman'ın kaderi değildir. Bunu değiştirebiliriz. Değişim için sizden oy istiyoruz. Ben elimden geleni yapacağım. Bu, Mehmet'in, Ziver'in, yok Mustafa'nın yok bilmem Ayhan'ın problemi değil. Siz kendinize sahip çıkacaksınız. Siz kendinize oy vereceksiniz evet bakın söylüyorum, nasıl kendinize oy vereceksiniz  Bakın bunlar olursa bu memlekette iş, aş büyür, bu memlekette demokrasi daha da gelişir, bu memlekette özgürlükler daha da gelişir diyeceksiniz ve oy vereceksiniz. Geçenlerde Bekirhan'dan geçtik. Orada birkaç tane genci ayarlamışlar, yumurta atıyorlar. Bir tane yatırımcı var geldi dedik ki 'Bekirhan'daki Tekel depolarını fabrikaya dönüştürelim, gençlerimiz oralarda çalışsın' dedi. Biz, vatandaşa hizmete geldik. Sizlerde bu huzura sahip çıkın. Gösterilerle, şiddetle, terörle ekrana gelmesi yatırımcıyı buraya mı çeker  Yatırımcıyı başka tarafa mı gönderir ''


-''ŞİMDİ HERKES DEVLETTE BİRİNCİ SINIF VATANDAŞTIR''-


Şimşek, Gaziantep'te 4 yıl milletvekilliği yaptığını ve oradaki gözlemlerine göre, Gaziantep'in en büyük iş adamlarının Cizre'den, Kızıltepe'den, Pervari'den, Siirt'ten, Batman'dan çıktığını gördüğüne dikkati çekti.

İşadamlarının kendilerini burada güvenli göremedikleri için yatırımı, sermayeyi Gaziantep'e götürdüklerini vurgulayan Şimşek, şunları söyledi:

''Binlerce kardeşimiz oralarda çalışıyor. Kim istemez ki kendi kardeşine, kendi köylüsüne, kendi ilçesine hizmet etmeyi. Benim sizlerden bir ricam var. Buradaki huzuru engelleyenlere oy vermeyin. Esnafa zorla kepenk kapattıranlara oy vermeyin. Batman'ın marka değerini azaltanlara, Batman'ın imajını bozanlara bizler oy verirsek buraya yatırımcı gelmez. Bizim çocuklarımız yine işsiz kalır. Biz daha çok özgürlük, daha çok demokrasi, daha çok iş ve aş diyoruz. Biz sadece olaya ekonomik olarak bakmıyoruz. Olaya sadece güvenlik meselesi olarak bakmıyoruz, olaya sadece bir kültürel mesele olarak bakmıyoruz. Biz olayı bütün sorunları çok boyutlu olarak bakıyoruz. Bende sizin gibi kürdüm, bende Kürtçe biliyorum bizde sizin gibiyiz. Şimdi herkes bu devlette birinci sınıf vatandaştır. Birinci sınıf olmazsa Maliye Bakanlığını niye bir Kürde teslim ediyorlar. Kürtçe üzerinde bir yasak var mı  Yok. Kürtlere kötü bir muamele yapılıyor mu  Yok. Şiddete başvuranlara her yerde güvenlik tedbirleri alınması lazım. Ama durup dururken eskiden olduğu gibi kötü muamele var mı  Yok. Biz bunların hepsine son verdik.''

Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut ile İkiköprü Belediye Başkanı Ali Kıyanç'ı da makamlarında ziyaret eden Şimşek, belediyelerin sorunları ile ilgili bilgi aldı. Bakan Şimşek, daha sonra Beşiri Belediyesi Toplantı Salonunda Beşiri ilçe merkezi ve köylerinin muhtarları ile toplantı yaptı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler