YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Malataya'daki davada yeni gelişme
Malataya'daki davada yeni gelişme
25 Haziran 2010 14:11
Malatya'daki Zirve Yayınevi davası ile ilgili duurşma 20 Ağustos tarihine ertelendi... Mahkeme heyeti 'Kafes Eylen Planı'nın da dava dosyasına eklenmesine karar verdi...

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davayı yürüten Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, duruşmayı 20 Ağustos tarihine erteledi.

Duruşmaya verilen kısa aranın ardından ara kararı açıklayan mahkeme heyeti, müdahil ve sanık avukatlarının taleplerini değerlendirdi.

Mahkemeye dilekçe göndererek tanıklık etmek istediklerini belirten iki hükümlünün tanıklıklarının daha sonra değerlendirilmesine karar veren mahkeme heyeti, ''Kafes Eylem Planı'' davasının dosya eklerinin beklenmesini kararlaştırdı.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesi yönünde karar veren mahkeme, duruşmayı 20 Ağustosa erteledi.

Duruşma sonrasında gazetecilere açıklama yapan müdahil avukat Murat Dinçer, duruşmada dosyadaki eksikliklerin tamamlanmasının görüşüldüğünü ifade ederek, müdahil avukatlar olarak, kamuoyunun vicdanında herkesi tatmin edecek bir biçimde kararın çıkmasını önemsediklerini söyledi.

Dinçer, şöyle dedi:

''Duruşma dosyasındaki eksiklerin tamamlanması görüşülüyor. 'Kafes' diye bilinen davayla bu davanın ilişkisinin kurulup kurulmaması açısından önemli. Tanıklık etmek isteyen sanıklarla ilgili talepler var. Bunlar tamamlanmaya çalışılıyor. Kafes davasıyla bu dosyanın ilgisinin kurulmasını biz de son derece önemli buluyoruz. Biz, kamuoyunun vicdanında herkesi tatmin edecek bir biçimde kararın çıkmasını önemsiyoruz.''  (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler