YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahmut Esad Coşan Hoca: Bütün Avrupa, Amerika İslam'ın düşmanı
Mahmut Esad Coşan Hoca, bundan seneler önce yaptığı sohbetinde Avrupa ve Amerika'nın İslam düşmanlığına değiniyor.
Mahmut Esad Coşan Hoca: Bütün Avrupa, Amerika İslam'ın düşmanı
19 Eylül 2016 / 17:33 Güncelleme: 19 Eylül 2016 / 18:12

Mahmut Esad Coşan Hoca'nın, yıllar önce gerçekleştirdiği konuşmasında Avrupa ve Amerika'nın İslam düşmanlığından söz ediyor. 

Esad Coşan Hoca yıllar önce yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Moğolların kafir olarak islam diyarına kadar geldiği gibi, Bağdat'ı bile istila edip, Müslümanları öldürüp Dicle'yi kırmızı akıttıkları gibi,  bizim mukaddes din kitaplarımızı nehre atıp nehrin mürekkep gibi akmasını sağladıkları gibi, Sivas'a geldikleri gibi, Konya'yı işgal ettikleri gibi oralara kadar gelmişler... 

AVRUPA VE AMERİKA İSLAM'IN DÜŞMANI

Belki biz de böyle bir istilaya uğrayacağız, neden? Çünkü bütün Avrupa, Amerika İslam'ın düşmanı. İslam'ı düşman ilan etmiş, gazeteler yazıyor okumuyor musunuz? Avrupa İslam'ı düşman ilan etmedi mi? Bizim düşmanımız Rusya değil, Müslümanlık demiyorlar mı? Hiç mi gayret-i diniyyemize dokunmuyor? 

Hiç mi uyanmıyoruz? Şimdi futbol oynayacak zaman mı, ticaretle uyuyacak zamanımız mı, bizim boş bakit geçirecek zamanımız mı? Selahattin Eyyubi başına siyah sarık sarmış, 'Kudüs fethedilinceye kadar gülmeyeceğim' demiş. 

Gülmemiş! Neden? İslam'ın 3. mukaddes şehri Kudüs Hıristiyanların emrinde diye... Gülmek bize yakışmaz diye...

MAHMUT ESAD COŞAN HOCA NASIL VEFAT ETTİ

İskenderpaşa cemaatinin şeyhi Mahmud Esad Coşan, Avustralya'da geçirdiği şaibeli bir trafik kazasında yaşamını yitirdi. 4 Şubat 2001 gecesi Türkiye saati ile 04.00'te Sidney yakınlarındaki Dubbo şehrinde meydana gelen kazada, Coşan'ın damadı Ali Yücel Uyarel de vefat etti.

İşte Mahmut Esad Coşan Hoca'nın yıllar önce, Avrupa ve Amerika'nın İslam düşmanlığına dair gerçekleştirdiği o konuşması:

 // fatih
Onun için söylenmeyen ülkelerin sanki Mahmud Esad Coşan tarafından bile bile söylenmediği sözüne getirmeye çalışılmamalı. Düşman aklı selim her insan gibi besbelli ortada duruyor.isim verilmiş veya verilmemiş farketmez. İsimden ziyade bu düşmanlara karşı ne yapılması gerektiği konuşulmali...
20 Eylül 2016 01:09
 // fatih
Yorum yazan ömere ithafen.. ıslam düşmanlarını tek tek sayacak olsak inan birkaç yazı gerekli bunların hepsini saymak için...
20 Eylül 2016 01:05
İslam'ın asıl düşmanı israil.
 // Ömer
AVRUPA VE AMERİKA İSLAM'IN DÜŞMANI, peki ya israil?...
19 Eylül 2016 Pazartesi 23:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler