YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden 'tövbe bir daha' dedirten ceza
Eşini döven koca 1000 adet 'özür diliyorum' el ilanı dağıttı!
Mahkemeden 'tövbe bir daha' dedirten ceza
15 Haziran 2009 / 08:23 Güncelleme: 15 Haziran 2009 / 00:00

Eşini döven koca, mahkeme tarafından 1000 adet "Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum" yazılı el ilanı bastırıp, ilçe halkına dağıtmakla cezalandırıldı.


Kastamonu'nun Araç İlçesi'nde eşini darp eden koca ilginç bir cezaya çarptırıldı. Şiringüney Köyü'nde çiftçilik yapan Mustafa Kadıncı, annesinin evine gitmesi nedeniyle tartıştığı eşi İpek Kadıncı'yı kendisine küfrettiği iddiasıyla darp etti. Eşini eve kitleyen Kadıncı, 1 gün süreyle dışarı çıkmasına engel oldu. Olayın karakola intikal etmesi nedeniyle Araç Asliye Ceza Mahkemesi'nce açılan davada kadın hakim, Kadıncı'ya "basit yaralama" suçundan 6 ay, "kişiyi hürriyetten yoksun kılma"dan da 1 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Hakim, Kadıncı'nın eşinin şikayetçi olmaması ve sanığın bir daha suç işlemeyeceği konusunda mahkemede olumlu kanaat oluşması nedeniyle denetimli serbestli tedbiri uygulanmasını kararlaştırdı.


İRİ PUNTOLU PİŞMANLIK


Mahkeme, Mustafa Kadıncı'yı, "İri puntolarla yazılmış 'Eşime vurduğum için eşimden ve tüm Araç halkından özür diliyorum. Mustafa Kadıncı" ibaresi bulunan 1000 adet el ilanı bastırıp, ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sokaktaki vatandaşlara 1'er adet olacak şekilde dağıtmak ve 50 adet de fidan dikerek 6 ay süreyle bakımlarını yapmak" ile cezalandırdı. 5 yıl süreyle denetime tâbi tutulacak olan Kadıncı hakkında, hükme aykırı davrandığı takdirde ise hapis cezası yürürlüğe girecek.


Tövbe bi daha


Matbaaya giderek 1000 adet el ilanı bastırıp tüm kamu kuruluşları ve vatandaşlara tek tek dağıtan Mustafa Kadıncı, "Kadın hakim bana ilginç cezalar verdi. Bir daha asla eşimle kavga etmeyeceğim. 5 yıl süresince tekrar edersem hapis cezası alacağım" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler