YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden 'Haberal' kararı
Mahkemeden 'Haberal' kararı
05 Mart 2010 10:12
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, merhum Ecevit'in hastalığıyla ilgili tüm bilgi ve belgelerin Rahşan Ecevit ve Recai Birgün'den istenmesine hükmetti

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın savunmasının, tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde internet üzerinden telekonferans yöntemiyle alınmasına karar verdi.

Davanın 19 Şubat 2010 tarihli son oturumuna ilişkin ara kararlarını dün açıklayan mahkeme, Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın savunmasının telekonferans yöntemiyle alınabilmesi için gerekli teknik teçhizatın sağlanması konusunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, eski Başbakan Bülent Ecevit'in Başkent Üniversitesi'nde tedavi gördüğü hastalığıyla ilgili tüm bilgi, belge ve yazışmaların Rahşan Ecevit ve Recai Birgün'den istenmesine hükmetti. Birgün ve Rahşan Ecevit'ten gelen tüm belge ve CD'lerin İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek, yapılan tetkik, tahlil ve teşhislerin Bülent Ecevit'in hastalığıyla ve yaşıyla uygun olup olmadığının sorulması kararlaştırıldı. Ayrıca, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden 12-13 Ocak 2009 tarihlerinde Zir Vadisi aramalarına ilişkin polis kamera kayıtlarının hiç kesinti yapılmamış hali talep edildi. Mahkeme ayrıca, 'Cumhuriyet gazetesine bomba atılması ve Danıştay baskınına ilişkin olaylardan önce temin edilmiş istihbari bilgi olup olmadığının sorulmasına' karar verdi.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler