YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden doğan hamlesi
İkinci Ergenekon davasına bakan mahkeme heyetinden emekli Albay Arif Doğan hamlesi.
Mahkemeden doğan hamlesi
27 Eylül 2010 / 21:02 Güncelleme: 27 Eylül 2010 / 21:05

İkinci ''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, tutuksuz sanık emekli albay Arif Doğan'ın sağlık durumunun araştırılması ve ifade verip veremeyeceğinin tespit edilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasına karar verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Mehmet Ali Çelebi'nin savunmasına ara veren mahkeme başkanı Köksal Şengün, heyet tarafından alınan bazı kararları açıkladı.

Buna göre mahkeme heyeti, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen tutuksuz sanık Arif Doğan'ın sağlık durumunun araştırılması, ifade verip veremeyeceğinin tespit edilmesi, verecekse ne şartlarda ifadesinin alınacağının belirlenmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasını kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, ''Habertürk'' ve ''Taraf'' gazetelerinden de Arif Doğan'a ait haber materyallerinin tamamının ham hallerinin istenmesine karar verdi.

Sanıklar ve avukatlarının tepkisine neden olan, taleplerin duruşmaların yapıldığı haftaların son gününde alınması kararından vazgeçen mahkeme heyeti, duruşmaların yapıldığı her haftanın son günü taleplerin alınmasını kararlaştırdı.

Duruşma, yarın saat 09.00'a ertelendi.

Bu arada, Arif Doğan bir gazeteye verdiği röportajda, JİTEM'i kendisinin kurduğunu ve içinde kendisi kadar güvendiği 10 bin civarında elemanın olduğunu iddia ederek, sağlık sorunlarına dikkat çekip hakimlerin ifadesini almasını istemişti. AA
 

karakter zafiyeti...
 // ibrahim çelikoğlu
İnsan öldürdümü erkekçe çıkar ben öldürdüm deyip gerekçesini ortaya koyar.Bu insandır.Hazin olan devleti kurtardım diyerek yola çıkıp akla hayale gelmiyecek şekilde kıvırtmak.Deli raporuna baş vuran,deliden ne hayır gelir.Söylediklerinden JİTEM cilerde ders almışlardır.Suları bulandır.Deli numarası yap al raporu kurtul......
27 Eylül 2010 22:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler