YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden AGB ve TİAK akrarı
Mahkemeden AGB ve TİAK akrarı
13 Kasım 2009 15:56
Mahkeme "kovuşturmaya yer olmadığı" yönündeki kararı kaldırdı

Üsküdar 3. Ağır Ceza Mahkemesi, TRT'nin suç duyurusu üzerine, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığının, AGB Anadolu Piyasa Araştırma Hizmetleri ve Televizyon İzleme Araştırmaları Komitesi (TİAK) yetkilileri hakkında verdiği ''kovuşturmaya yer olmadığı'' yönündeki kararını kaldırdı.

Alınan bilgiye göre, TRT Genel Müdürlüğü, ''gizli tutulması gereken denek bilgilerini sızdırdığı ve yanlış ölçümlere dayalı reyting bilgilerini abonelere ve kamuoyuna açıkladığı'' gerekçesiyle AGB Türkiye ve Televizyon İzleme Araştırmaları Komitesi (TİAK) yetkilileri hakkında Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bunun üzerine, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 19 Ağustos 2009 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. TRT tarafından yapılan itiraz sonucunda, Üsküdar 3. Ağır Ceza Mahkemesince, dosyada yer alan haber fotokopileri ve belgelerden, deneklere ait bilgilerin kamuoyuna sızdırıldığı ve her ne kadar taraflar arasındaki ihtilafın hukuki bir mahiyet arz etmesine rağmen eylemin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun ihlali mahiyetinde olduğu gerekçesiyle itiraz kabul edildi.

Mahkeme, kamu davası açılmak üzere ''kovuşturmaya yer olmadığı'' kararını kaldırdı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler