YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkeme terörü ile karşı karşıyayım
Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner savunmasını yaptı: "Görevsiz bir mahkemenin terörüyle karşı karşıyayım"
Mahkeme terörü ile karşı karşıyayım
28 Mayıs 2010 / 11:20 Güncelleme: 28 Mayıs 2010 / 12:30

Erzincandaki Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan Başsavcı İlhan Cihaner'in görevi kötüye kullanma ve evrakta sahtecilik iddasıyla Yargıtayda yargılanmasına bugün devam ediliyor.

Yargıtay 11. Ceza Dairesinde görülen duruşma salonun küçük olması nedeniyle Yargıtay Ceza Genel Kurulunda gerçekleştiriliyor. Duruşmaya, Erzincandaki ergenekon davasında tutuklu bulunan, bu davada ise tutuksuz yargılanan sanık Başsavcısı Cihaner de katılıyor. Cihaner sabah saatlerinde davanın görüldüğü Yargıtay binasına cezaevi aracı ile getirildi. Duruşmayı Cihaner'in yakınları ve kendisine destek olan meslektaşları da izliyor.

Geçen duruşmada, Yargıtay 11. Ceza Dairesi Cihanerin ergenekon yargılamasının yapıldığı Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesinden irtica ve eylem planının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinde istedikleri dosya gelmediği için ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Daire bugünkü kararında bu davaların Cihanerle ilgili kısmına Yargıtayda birleştirilmesine karar verebilir. Öte yandan duruşma öncesinde basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi.

İlhan Cihaner savunmasında, "Görevsiz bir mahkemenin terörüyle karşı karşıyayım" dedi...

Savunmamı? Hakaretmi?
 // karatas
Sayın sanık başsavcı Cihaner'in suçlamalara ilişkin getirdiği savunma! sanırım hukuk bilgisi ilkokul düzeyide olan bir kişi tarafından bile taaccüple karşılanır.Sanık suçlamalarla ilgili savunma yapacağına;mahkemeleri suçlayıp hakaret ederek hukuk'un adeta ırzına geçmiştir.Kendisini güya yargılayan yargıtay 11.daireside bu tür hukuksuzluğa ve saygısızlığa adeta çanak tutmaktadır.Bence bu tür oyunlar şu anda devam eden ETÖ davasının savcı hakimlerini i...
28 Mayıs 2010 12:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler