YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkeme, Mahmut Öztürk'ün tahliyesine karar verdi
Mahkeme, Mahmut Öztürk'ün tahliyesine karar verdi
Mahkeme, Mahmut Öztürk'ün tahliyesine karar verdi
18 Kasım 2008 / 18:15 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon davasının bugünkü oturumunda bir tahliye kararı çıktı. Mahkeme Heyeti, savunmasını yapan emekli astsubay Mahmut Öztürk'ün tahliyesine karar verdi.


Emekli astsubay Mahmut Öztürk, silahlı terör örgütüne üye olmakla suçlanıyor. 15 Haziran 2007'de gözaltına alınan Öztürk, 19 Haziran 2007 tarihinde tutuklandı. Muzaffer Tekin'in Danıştay saldırısı sonrasında arandığı dönemde intihara kalkıştığı evin sahibi olan Öztürk, savcılık ifadesinde tuğgeneral rütbesindeki bazı muvazzaf subayların dahi Muzaffer Tekin'e 'komutanım' diye hitap ettiklerini ve saygı duyduklarını söylemişti.


MAHMUT ÖZTÜRK KİMDİR?


1962 Fatsa doğumlu. O da Oktay Yıldırım gibi Özel Harekat kökenli bir emekli Astsubay. Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in en yakın mesai arkadaşlarından biri. Örneğin, Tekin Danıştay 2. Daire’ye yönelik silahlı saldırıyı azmettirdiği iddiasıyla arandığı dönemde Mahmut Öztürk’ün evinde saklandı. Bu sırada intihara teşebbüs eden Tekin’i yaralı olarak hastaneye götüren kişi Öztürk’ten başkası değildi. Öztürk, Tekin’i 1982’den bu yana tanıyor. Oktay Yıldırım’la da aynı yerlerde görev yaptı. Mehmet Demirtaş ve Ali Yiğit’i tanıdığını, ancak Ümraniye’de bulunan bombalarla ilgisi olmadığını söyledi. Evinden “Lobi” örgütlenmesi ile ilgili belgeler çıktı.


1. DALGADA GÖZ ALTINA ALINMIŞTI


12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bir gecekonduda 27 el bombası, TNT kalıpları ve fünyeler ele geçirilmiş, Emekli Astsubay Oktay Yıldırım, Mehmet Demirtaş, Ali Yiğit, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, emekli Astsubay Mahmut Öztürk, Kuvayi Milliye Derneği Başkanı Bekir Öztürk, emekli Binbaşı Fikret Emek, emekli Yüzbaşı Gazi Güder, SESAR Başkanı İsmail Yıldız, Fuat E. tutuklanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler