YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkeme bombacı teröristi serbest bıraktı
Şırnak Sulh Ceza Mahkemesi çatışma sırasında beyaz bayrak açan ve normal vatandaş gibi teslim olan teröristi serbest bıraktı.
Mahkeme bombacı teröristi serbest bıraktı
04 Nisan 2016 / 09:20 Güncelleme: 04 Nisan 2016 / 10:47

Şırnak Sulh Ceza Mahkemesi, hakkında arama kararı bulunan PKK’lı Ahmet U.’yu ‘suç işlemeyeceğine dair vicdani kanaat’ ile serbest bıraktı. Savcının serbest bırakılmaya yaptığı itiraz da aynı şekilde reddedildi.

Sokağa çıkma yasağı uygulanan Yeşilyurt mahallesinde önceki günkü çatışmada,bir güvenlik görevlisi şehit düştü, biri de yaralandı. Yaşanan çatışma sırasında beyaz bayrak açan Ahmet U., sıradan vatandaş gibi güvenlik güçlerine teslim oldu.

DOSYASI KABARIK

Yapılan araştırmada Ahmet U. hakkında Şırnak Sulh Ceza Mahkemesi’nce, ‘Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek’, ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’, ‘Kasten yangın çıkarmak’ gibi 10 suçtan arama kararı olduğu tespit edildi. Cumhuriyet Savcılığı, ‘kuvvetli suç şüphesi’ bulunan Ahmet U.’yu tutuklanması talebiyle Şırnak Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Ancak, Hakim Ayşe Özel ‘suç işlemeyeceğine dair vicdani kanaat oluştuğu’ gerekçesiyle Ahmet U.’yu serbest bıraktı.

Ahmet U. hakkında arama kaydının dışında, 5 de soruşturması olduğu belirlendi. 2013 yılında Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bombalama eylemine katıldığı için tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Ahmet U.’nun o zaman da ‘adli kontrol’  kararıyla serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

BOMBACI ŞÜPHESİ

Ahmet U. ile ilgili gelen ihbarlar, bombacı olduğu şüphesini artırdı. Teröristin geçen ay 73 AH ... plakalı araçla 3 km kablo taşıdığı ihbarında bulunulmuş. PKK son zamanlarda düzenlediği mayınlı saldırıları, uzunluğu kilometreleri bulan kablolar aracılığıyla düzenliyor.

AKTİF TERÖRİST

Görgü tanıkları da Ahmet U.’nun PKK’nın aktif üyesi olduğunu doğruladı. Soruşturma kapsamında tanıklığına başvurulan bir kişi Ahmet U’nun örgütte sözde TİM komutanı olduğunu ve YDG-H’li teröristlere silah dağıttığını söyledi. Güvenlik birimleri serbest bırakılan Ahmet U.’nun bombalı saldırı düzenlemesi endişesi taşıyor. Hakkında bu kadar suçlama, soruşturma ve tanık teşhisi olan Ahmet U.’nun serbest bırakılmasının güvenlik sorunu oluşturduğu ifade eden uzmanlar, “Böyle bir kişinin tutuklanması için daha ne yapması gerekiyor” diye sordu.

1-20160404075352.jpg

SON GÜLÜŞLERİ OLDU

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin Nusaybin’de 6, Şırnak’ta 4, Hakkari Yüksekova’da 17 olmak üzere toplam 27 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. Yüksekova ilçesinde Kürtçe şarkılar eşliğinde tünel kazıp, el yapımı patlayıcı hazırlayan PKK’lı teröristler, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldü. İlçede devam eden operasyonda, teröristlerin konuşlandıkları bir evde patlayıcı imal ettiklerini belirleyen güvenlik güçleri, içeridekilere ‘teslim ol’ çağrısı yaptı. Çağrıya ateşle karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada, evdeki PKK’lılar öldürüldü. Evde yapılan aramada, hainlerin çaydanlık içersine tuzakladıkları el yapımı patlayıcılar ile çok sayıda silah, roketatar ve mühimmat bulundu.

İHANETİN BELGESİ

PKK’lı teröristlerin ihanetleri cep telefonu kamerasıyla çektikleri görüntülerle bir kez daha gözler önüne serildi. Görüntülerde, teröristlerin bir bölümü, Kürtçe şarkılar eşliğinde el yapımı patlayıcıları çaydanlık içerisine yerleştiriyor. Bir grup terörist ise konuşlandıkları evlerin arasında geçişi sağlamak için tünel kazıyor. Teröristlerin, PKK paçavrası, elebaşı Abdullah Öcalan fotoğrafı ve uzun namlulu silah üzerine yemin etmeleri de görüntülerde yer alıyor.

 

STAR

 // Damci
Yazıklar olsun....En küçük suçun cezası onlarca yıl olurken. TERÖRİSTLER SERBEST KALIYOR PES.......
04 Nisan 2016 20:19
demekki görevini yapamıyor...!!!
 // Muhafız
Demekki HSYK görevini layıkıyla yapamıyor...!!! Hala Yargı makamlarının içine sızmış Fetö'cüler tam layıkıyla temizlenemiş, bukelemun gibi her renge bürünen devletinin bütün kurumlarına sızmış bu Fetö terör örgütü elemanlarını bir an önce tespit edilip,devlet kurumlarından ayıklanmadığı müddetçe terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizi zaafa uğratacaktır,onun için derhal HSYK harekete geçip bu vatan haini Fetö terör örgütü elemanlarına karşı gereğini yapmalıdır...!!!hemde hiç vakit kaybetme...
04 Nisan 2016 Pazartesi 17:58
 // Yucel
O hakimlerde onlarkadar haindirler...
04 Nisan 2016 16:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler