YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahir Ünal'dan Avrupa'ya turizm çıkarması
Mahir Ünal'dan Avrupa'ya turizm çıkarması
14 Ocak 2016 16:11
Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Avrupalı tur operatörleri ile görüşmek için Almanya, İngiltere, İspanya ve İsveç'i ziyaret edecek. Ünal, turistlerin Türkiye'ye güvenle gelebileceğine vurgu yapacak.

Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından Türk turizmi, Avrupa pazarına açılmaya hazırlanıyor.

AA muhabirinin Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Türkiye'nin 24 Kasım'da hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürmesinin ardından iki ülke arasında yaşanan gerginlikten etkilenen sektörlerin başında turizm yer aldı.

Bu kapsamda Bakanlık, krizden Türk turizminin olumsuz etkilenmemesi amacıyla farklı pazarlara yönelmek için çalışmalara başladı. İlk hedef olarak Avrupa ülkelerine açılım faaliyetlerine hız verildi.

Ünal, 4 Avrupa ülkesini daha ziyaret edecek

Avrupalı sektör temsilcileriyle görüşme kapsamında Bakan Ünal, 20 Ocak'ta Almanya'nın Frankfurt kentinde bölgenin önde gelen tur operatörleriyle görüşecek, kamu ve özel sektördeki paydaşlarla bir araya gelecek.

Ünal, görüşmelerde, 2016 yılı turizm sezonunda tur operatörleri ve acentelerle birlikte geliştirilecek projeler ve planlar hakkında bilgi verecek.

Almanya'nın ardından İspanya'nın Madrid kentinde 21-22 Ocak'ta düzenlenecek Fitur Turizm Fuarı'na da katılacak Ünal, Dünya Turizm Örgütü'nü (DTÖ) de ziyaret edecek.

DTÖ Başkanı Taleb Rifai ile de görüşecek olan Ünal, dünya turizmini olumsuz etkileyen güvenlik meselelerini konuşarak Türkiye'nin konuya yaklaşımını ve pozisyonunu anlatacak. Ünal, fuarda, birçok mevkidaşıyla görüşerek Türkiye'nin turizm sektörü hakkında bilgileri birinci elden aktaracak.

Bakan Ünal, Avrupa turu kapsamında bu ay içerisinde İngiltere ve İsveç'i de ziyaret edecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler