YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahir Kaynak'ın cenazesinde dikkat çeken çelenk
MİT Eski Mensubu İktisatçı Yazar Prof. Dr. Mahir Kaynak son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede MİT Müsteşarlığının gönderdiği ve üzerinde sadece "Müsteşar" yazan çelenk dikkat çekti.
Mahir Kaynak'ın cenazesinde dikkat çeken çelenk
16 Şubat 2015 / 16:30 Güncelleme: 16 Şubat 2015 / 17:31

Cenaze namazının kılınacağı cami avlusunda uzun bir taziye kuyruğu oluştu.

Can Çobanoğlu, Murat Aksu, İlhan Kesici, Ergin Ataman gibi isimler Kaynak ailesine taziyede bulundu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak başta olmak üzere cenazeye çok sayıda ünlü isim katıldı. MİT Eski Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş ile MİT Eski Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür meslektaşları hakkında konuştu.

foto-110.jpg

Eymür: Hizmeti olmuştur 

Cenazeye birlikte çalıştığı Mahir Kaynak'ı çok sevdiği için katıldığını söyleyen Eymür, "Hizmeti olmuştur kendisinin, sıkıntıları olmuştur hizmetinden dolayı" dedi. Kaynak'ın 12 Mart Muhtırasından önceki görevinin zor bir görev olduğunu belirten Eymür, "Deşifre olunca sıkıntı çekti. Kendisini ispat etmesi zor oldu biraz" şeklinde konuştu.

Öneş: Türkiye'nin beyniydi

MİT Eski Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş de Mahir Kaynak'ın aile büyüğü olduğunu söyleyerek, "Türkiye'nin bir büyüğüydü, bir beyniydi. Onu her zaman anacağız" dedi.

"Müsteşar" çelengi

Mahir Kaynak'ın cenazesine çok sayıda çelenk gönderildi. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve TSK'ın çelenklerinin yanı sıra MİT Müsteşarlığının gönderdiği ve üzerinde sadece " Müsteşar" yazan çelenk dikkat çekti. Mahir Kaynak'ın cenazesi İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran tarafından kıldırıldı. Kaynak'ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığında toprağa verildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler