YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahalleli: Evlerimize giren hırsızlar da aynı ceza
Mahalleli: Evlerimize giren hırsızlar da aynı ceza
Mahalleli: Evlerimize giren hırsızlar da aynı ceza
14 Kasım 2008 / 08:35 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Hırsızlar eski Cumhurbaşkanı Sezer'in kızının evini soyunca büyük kayaya çarptılar. Haklarında öyle bir ceza istendi ki hukuk tarihinde yok..


10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in büyük kızı Zeynep Sezer Kısacıkoğlu'nun evini soyan şebeke üyelerine görülmemiş rekor hapis cezası istendi

Zeynep Sezer ile eşi Mustafa Kemal Kısacıkoğlu'nun oturdukları Ankara Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki ev iki ay önce soyuldu. Çelik kapı kilidinin göbek kısmını kırarak içeri giren hırsızlar, 6 pırlanta yüzük ve kolye, bir altın zincir, 3 'Sezer' ismi yazan altın künye ile 3 de altın kaplama kol saati aldı. Sanıkların, soygun öncesi teknik takibe takılmamak için kendi aralarında 'Teyzemgile gidelim mi?' diye şifreli konuştukları ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan, olayla ilgili iddianamesini tamamlayarak mahkemeye sundu. İddianameye göre şebekeyi yöneten T.Y., hırsızları soyacakları eve kendisine ait 'cip'le götürüp getirdi. Çalınan ziynet eşyalarının satışını bizzat kendisi yürüttü. Sanıklar hakkında örgütlü suçlar kapsamında 129 yıl hapis cezası istendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin operasyonu sonucu 11 kişi tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan, olayla ilgili iddianamesini tamamlayarak mahkemeye sundu. Savcı, sanıkları örgüt kapsamında değerlendirerek rekor hapis talebinde bulundu. Soyguna öncülük ettiği ve şebeke lideri olduğu iddia edilen T.Y. için 21 değişik olaydan 56 yıldan 129 yıla kadar, A.Ş. hakkında ise 18 olaydan 48 yıldan 129 yıla kadar hapis cezası istendi.

Mahalleli: Evlerimize giren hırsızlar da aynı cezayı alsın


Sezer'in kızının oturduğu evi soyanlara istenen 129 yıl hapis cezası Birlik Mahallesi'ndeki sakinleri de mutlu etti. Mahalle esnafından Yahya Karataş, "Kısacıkoğlu'nun evini soyanlar en ağır cezaları alsın. Aynı şekilde benim ya da bir başkasının evini soyan da yargılanıp cezalandırılsın." dedi. Aynı mahallede oturan Rasim Çetin ise, "Önemli olan yargılama sonucu neyin ortaya çıkacağı. Birkaç yıl yatıp çıkarsalar vicdanımız sızlar. Türk yargısına güveniyoruz." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler