YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madımak'ı DDK inceleyecek
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sivas olayları için DDK'yı görevlendirdi.
Madımak'ı DDK inceleyecek
30 Kasım 2012 / 12:02 Güncelleme: 30 Kasım 2012 / 13:30

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Madımak olayının gerek oluş şekli, amacı, sonuç ve tesirleri gerekse dönem içerisinde yaşanan diğer bazı olaylarla irtibatları itibarıyla bir bütünlük içerisinde araştırılması ve incelenmesi için Devlet Denetleme Kurulu'nu (DDK) görevlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Sivas'ta 1-2 Temmuz 1993'te yaşanan ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların sonuçları ve olaya taraf olan her kesimdeki tesirlerinin hala devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Madımak hadisesine müdahil olan tüm kesimlerde; olayların gerçek mahiyetinin algılanması/kavranması ve çıkarılan sonuçlar itibarıyla derin bir belirsizlik ve kuşku mevcuttur. Nitekim Sivas'ta faaliyet gösteren 114 sivil toplum kuruluşu, Sayın Cumhurbaşkanımıza yapmış oldukları ziyaret esnasında söz konusu hususları dile getirmiş ve konunun tekrar incelenmesi talebinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Madımak olayının gerek oluş şekli, amacı, sonuç ve tesirleri itibarıyla gerekse dönem içerisinde yaşanan diğer bazı olaylarla irtibatları itibarıyla bir bütünlük içerisinde araştırılması ve incelenmesi için Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirmiştir.'' aa
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler