YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madımak Oteli istimlak ediliyor
AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, 1993 yılında 37 kişinin yanarak yaşamını yitirdiği Adımak Oteli'nin istimlak edileceğini söyledi...
Madımak Oteli istimlak ediliyor
03 Nisan 2010 / 15:52 Güncelleme: 03 Nisan 2010 / 15:53

AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, Madımak Oteli ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, İl Özel İdaresinin değer tespiti ile otel sahibinin istediği fiyat arasında çok önemli fark olduğunu belirterek, bu sebeple otelin istimlak edileceğini bildirdi.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatının Nisan ayı danışma meclisi toplantısına katılan Uzun, Madımak Oteli ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

İl Özel İdaresinin otel için teklif verdiğini ve değer tespiti yaptığını dile getiren Selami Uzun, “Madımak Oteli ile ilgili pazarlıklar devam ediyor. Özel İdarenin değer tespitiyle otelin sahibinin istemiş olduğu fiyat arasında çok önemli fark var. Onun için mecburen istimlaka gidilecek. Yani el koyma şeklinde... Sonra vatandaş isterse gidip, mahkemeye yeniden değerin tespiti konusunda dava açabilir. Yeni pazarlık usulüyle alma konusunda fark çok fazla. İşlemler devam ediyor” dedi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler