YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madımak düzenekli paralel kumpas
1993 yılında 37 kişinin yakılarak öldürüldüğü Madımak olayını provoke etmek isteyen paralel yapının İslami Birlik Cephesi Mücadelesi örgütü adı altında Fikri Sağlar'ı usulsüzce dinlediği belirlendi.
Madımak düzenekli paralel kumpas
19 Mart 2015 / 08:43 Güncelleme: 19 Mart 2015 / 08:44

Paralel yapının darbe girişimleri ve Selam Tevhit kumpaslarının ardından bu defa da Sivas’ta sözde bir dini örgüt soruşturması başlattığı ortaya çıktı. Çok sayıda üst düzey yetkiliyi yasadışı olarak dinleyen paralel yapının Madımak kumpası, Sivas’ta usulsüz dinlemelere yönelik yapılan operasyonla gün yüzüne çıktı. Gözaltına alınan polislerin verdiği ifadelere göre, aralarında eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar ve eski Sivas Valisi Ahmet Karabilgin, sözde İslami Birlik Cephesi Mücadelesi adındaki örgüte üye olarak gösterilmiş ve yıllarca dinlemiş.

Yasadışı dinlemeler 4 yıl sürmüş

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada 20 kişiye ait 30'a yakın telefon numarasını 2009-2013 yılları arasında dinlediği belirlendi. Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık’ı dinleme kararı ise tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Uydurma örgüt kurdular

Tutuklanan polis memuru Hasan G. ifadesinde, "Sivas'ta yaşanmış olan Madımak Olayı ve İBCM olarak bilinen İslami Birlik Cephesi Mücadelesi adı altında fason örgüt için düzenlenmiş dosyaları aydınlığa kavuşturmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalardır. Bu hususta birçok ilde birçok görüşme gerçekleştirdik” dedi.  

 

AKŞAM

hukumet
 // murat yilmaz
Paralelin tanimi: hukumetin istemedigi, tasvip etmedigi, pisliklerini ortaya cikartan ve cikartma ihtimali bulunan herkes. Bakalim yayinlanacakmi...
19 Mart 2015 Perşembe 13:36
+++
 // Ömer
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun katilleri bakalım "KİMler" çıkacak? Ben halen aynı Noktadayım...!...
19 Mart 2015 Perşembe 09:52
fikri
 // ali
fikri sağların haberi yok galiba her yerde paralellerle kol kola. ...
19 Mart 2015 Perşembe 09:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler