YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madenin sahibi serbest bırakıldı
Bursa'da 19 kişinin hayatını kaybettiği maden ocağının sahibi serbest bırakıldı.
Madenin sahibi serbest bırakıldı
18 Aralık 2009 / 17:54 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 19:17

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, 19 işçinin hayatını kaybettiği göçüğün meydana geldiği ocağın ruhsat sahibi firmanın başkanı Nurullah Ercan, serbest bırakıldı.

Elde edinilen bilgiye göre, Mustafakemalpaşa Adliyesine gelen Bükköy Madencilik Turizm ve Ticaret AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısına ifade verdi. Ercan, daha sonra mahkemeye sevk edildi.

Nurullah Ercan, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

İLGİLİ HABER:

PATRON 8 GÜN SONRA ORTAYA ÇIKTI

Bursa’da 19 işçinin yaşamını yitirdiği maden ocağının bağlı olduğu şirketin sahibi Nurullah Ercan, faciadan 8 gün sonra yazılı bir açıklama yaptı. Ercan, “İnsani ve sosyal vecibelerimizi yerine getireceğiz” dedi.

Facianın ardından yapılan ilk incelemelerde maden ocağında birçok eksiklik tespit edilmişti. Bunun üzerine, madenin 6 ay kapatılmasına karar verildi.

Maden ocağının bağlı olduğu Bükköy Madencilik'in genel müdürü ve 2 kişi tutuklanmıştı.

Hakkında arama ve yakalama kararı bulunmadığı belirtilen Bükköy Madencilik'in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan'dan o günden beri haber alınamıyordu.

Nurullah Ercan, faciadan 8 gün sonra yazılı bir açıklama yapmakla yetindi.

Olay nedeniyle çok fazla acı ve üzüntü duyduğunu belirten Ercan, "vefat eden işçilere Allah'tan rahmet, acılı ailelerine, çocuklarına ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır" diledi.

Nurllah Ercan, şunları kaydetti: ''Acıları dindirmek zor olmakla birlikte yaşam devam ettiğinden, vefat eden insanlarımızın yakınlarına karşı üzerimize düşen insanİ ve sosyal vecibeleri yerine getirmeye amade bulunmaktayız.

Bu hususu idari ve mülkü amirlerimiz ile bakanlıklar nezdinde teyit etmiş bulunmaktayız.

Ayrıca, ocağın kapatılması nedeniyle işsiz kalan ocak çalışanlarına da işletmelerimizin elverdiği ölçüde yardımcı olunması gerektiğinin bilinci içerisindeyiz.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler