YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madende endişeli bekleyiş
Madende endişeli bekleyiş
19 Mayıs 2010 10:05
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürü Burhan İnan, meydana gelen göçüğün 4 günde geçilebileceğini açıkladı.

Zonguldak'taki kaza ile ilgili üzücü bir açıklama geldi. Yetlililer, göçük altında kalan madencilere en erken 4 günde ulaşılabileceğini açıkladı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan, TTK Karadon Müessese Müdürlüğündeki gruzi patlamasının ardından madende oluşan 20 metrelik kapalın alanın 4 gün içinde geçilmesinin planlandığını bildirdi.

İnan, gazetecilere madene inan kulenin bulunduğu alanda yaptığı açıklamada, madendeki bir göçüğün arkasına arama kurtarma ekiplerinin geçtiğini belirterek, bunun arkasına 20 metrelik bir başka göçük olduğunu ifade etti. İnan, madendeki 20 metrelik mesafenin 4 gün zarfında geçilmesinin planlandığını söyledi.

Burhan İnan, ''Bu zamanı kısaltmak için çalışıyoruz'' dedi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer de gazetecilere çalışmalar konusunda bilgi verdi.

UMUTLU BİR HABER BEKLENİYOR

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağındaki grizu patlamasında ulaşılmaya çalışılan işçilerin yakınlarının endişeli bekleyişleri sürüyor.

75. Yıl Cumhuriyet Kuyusu önünde toplanan çok sayıda madenci yakını, kurtarma çalışmalarını yürüten ekiplerden gelecek umutlu bir haberi bekliyor.

Bazı madencilerin yakınları, kuyu alanında oluşturulan Zonguldak Valiliği Kriz Masası yetkililerinden kurtarma çalışmaları ile ilgili bilgi alıyor. Sinir krizi geçiren bekleyiştekilere, bölgede bulunan ambulanslarda müdahale ediliyor.

Türk Kızılayı tarafından civarda kurulan çadırlarda, vatandaşlara yiyecek ve içecek dağıtımı da yapılıyor.

Ulaşılmaya çalışılan işçiler arasında eşi Sadık Kocakaya bulunan Dilek Kocakaya, ağlayarak Kriz Merkezi yetkililerinden bilgi almak istedi. Kocakaya, Kriz Merkezi başkanı olan vali yardımcısının henüz gelmediğinin belirtilmesi üzerine merkez için oluşturulan çadırda bekleyeceğini söyledi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler