YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Madenciler rehin alındı
Osmaniye'de bir maden ocağına saldıran terör örgütü mensubu, 20 işçiyi rehin aldıktan sonra serbest bıraktı.
Madenciler rehin alındı
17 Temmuz 2011 / 19:18 Güncelleme: 17 Temmuz 2011 / 19:25
Osmaniye'de, maden ocağına bir grup terör örgütü PKK mensubu tarafından yapılan saldırıda, bina ve iş makineleri ateşe verilmeden önce 20 işçinin bir süre rehin alındıktan sonra serbest bırakıldığı tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, Osmaniye merkeze bağlı Kengerli yaylası Kızılyüce Dağı mevkisinde, yaklaşık 30 kişi oldukları belirlenen terör örgütü mensuplarının, Akdağ Maden Ocağında iş makineleri ve binayı ateşe verip kaçtıktan sonra güvenlik güçlerince çevrede operasyon başlatılırken, işçilerin de ifadelerine başvuruldu.

Maden ocağında çalışanların ifadelerinde, teröristlerin binayı ve iş makinelerini ateşe vermeden önce 20 işçiyi bir süre rehin aldıktan sonra serbest bıraktığı tespit edildi.

Maden ocağında çalışan bir işçinin verdiği ifadede, ''Bizi yemekhaneye kilitleyerek rehin aldılar. Toplam 20 kişiydik. Bizi fazla tutmadılar. Arkadaşlarımızda yaralanma ve can kaybı yok. Bizi serbest bırakıp, binayı ve iş makinelerini ateşe verdikten sonra cep telefonlarımızı toplayarak kaçtılar'' dediği belirtildi.

Teröristlerden 15 kişilik grubun maden ocağına geldiği, yaklaşık 15 kişilik ayrı bir grubun da ağaçların arasında saklandığı, tamamının elinde uzun namlulu silahlar ile patlayıcı maddelerin bulunduğunu belirtildi.

Yetkililer, teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyonların başlatıldığını, Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Özel Hareket ekiplerinin bölgeye sevk edildiğini bildirdiler.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler