YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maddi zorluklar yüzünden
Maddi zorluk sebebiyle ameliyata gelememişti ailes. Bakanlık hemen harekete geçti. Aileyi Antalya'ya getirtti...
Maddi zorluklar yüzünden
15 Mayıs 2012 / 23:58 Güncelleme: 16 Mayıs 2012 / 00:03

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'dan alınan yüzün nakledildiği 34 yaşındaki Turan Çolak'ın ailesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın devreye girmesi ile Antalya'ya hareket etti.

İzmir'in Kiraz ilçesinin Sırımlı köyünde yaşayan ve maddi durumu iyi olmadığı için oğullarının ameliyat edildiği Antalya'ya gidemeyen Necibe Çolak'ın evine, Ak Parti Kiraz İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz ve ilçe teşkilatından Özcan Kaymaz geldi.

Aileyle görüşen partililer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla, aileyi Antalya'ya götüreceklerini bildirdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basın sayesinde konudan haberdar olduklarını belirterek, Bakan Yıldırım'ın da bizzat telefonla arayarak ailenin Antalya'ya ulaştırılması ve giderlerinin karşılanması konusunda talimat verdiğini söyledi. Yılmaz, ulaşım ve diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusuyla bizzat ilgileneceklerini, aileyi otomobille Antalya'ya götüreceklerini bildirdi.

Anne Necibe Çolak (65) ise, kendilerine kısa sürede yardım eli uzanmasından ve oğlunun yanına gitmesinin sağlanmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, başta Bakan Binali Yıldırım olmak üzere yardımcı olanlara teşekkür etti.

Turan Çolak'ın annesi Necibe Çolak ve amcası Mehmet Çolak Antalya'ya gitmek üzere otomobile bindirilerek, İbrahim Yılmaz ve Özcan Kaymaz'la birlikte yola çıktı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler