YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maçka'da kaçak teröristlere operasyon!
Trabzon'un Maçka kırsalından PKK'lı teröristlerin saldırında 2 kişinin şehit olması olayının ardından ormanlık alandan kaçak terörist grubu yakalamak için başlatılan kapsamlı operasyon devam ediyor.
Maçka'da kaçak teröristlere operasyon!
13 Ağustos 2017 / 15:49 Güncelleme: 13 Ağustos 2017 / 15:58

Maçka İlçesi Vazelon Manastırı Mevkii'ndeki bir evden erzak çalan PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül’ün şehit olduğu olay sonrası güvenlik güçlerinin  PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede başlatılan operasyonlarına devam ediliyor. Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ve Jandarma Özel Harekat timleri, dağlık ve ormanlık alanda kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için sarp ve ormanlık alanda zor şartlarda araziyi karış karış tarıyor. 

 

TAKVİYE EKİPLER GELDİ

Terörist grubun kaçma olasılığı üzerine Gümüşhane- Trabzon sınırında da çok sayıda jandarma ve Özel Harekat polisi konuşlandırıldı. Zırhlı araçların da desteğiyle sürdürülen arama- tarama çalışmalarına Giresun ve Gümüşhane’den takviye ekipler de eşlik etti. Silahlı saldırı ardından kaçan sayıları 3 olduğu değerlendirilen teröristleri yakalamak için başlatılan geniş çaplı operasyonlar, ormanlık ve sarp arazide yoğun sise karşın gece boyu da sürdürüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı mevkiindeki tek katlı bir evdeki erzak hırsızlığı kapsamında yürütülen istihbari soruşturmada meydana gelen terör saldırısına ilişkin de Trabzon Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Soruşturmada söz konusu ev ve çevresinde oturanların da ifadesine başvuruldu.

MÜCADELE KARARLIKLA SÜRECEK

Trabzon Valisi Yücel Yavuz da bölgede arazi koşulları her ne olursa olsun operasyonel faaliyetlerin sürdüğünü belirterek teröristlerin etkisiz hale getirilmesinde mutlaka netice alacaklarını ve mücadele kararlı olduklarını vurguladı. 

Maçka İlçesi'nde ilk 2005 yılındaki terör saldırılarında 6 kişi şehit düşmüş, 1’i sivil 8 güvenli mensubu da yaralanmıştı. İlçede geçen 16 Mayıs’ta Karaağaç Yaylası Mevkii'ndeki kırsal alanında devriye gezen jandarma ekipleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 24 yaşındaki Uzman Çavuş Osmangazi Çetingöz, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olmuştu.

Etiketler: , ,
POTNUSÇULAR Rum kökenli olduklarını itiraf edenlerdir...
 // Mehmet Bey
Haber başlığı aynen şöyle “ MAÇKA’DA KAÇAK PKK’LI TERÖRİSTLERE OPERASYON BAŞLADI “...Görmezden gelinen PKK’ya yataklık,yardakçılık,lojistik imkan sağlayan veya barınmasını temin eden “ POTNUSÇULAR’A OPERASYON “ haberi yok !!!...Eğer PKK Karadeniz’e sızmış ise mutlaka destekçileri de vardır...Hiçbir örgüt destekçileri olmadan herhangi bir yerde barınamaz...POTNUSÇULAR’ın ideali Osmanlılar tarafından işgal edilen toprakları kurtarıp ,yeniden kendi öz yönetimlerini kurmaktır......
14 Ağustos 2017 Pazartesi 01:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler