YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Maaşını ödediğin yazara hakim ol"
"Maaşını ödediğin yazara hakim ol"
26 Şubat 2010 11:49
İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, disiplin kuurluna sevk edilen iki vekille ilgili sözleri kabul edilebilir değil yorumunda bulundu

Balyoz operasyonuna mesaj verdi: Herkes yargının işini kolaylaştırsın...

Yargıya mesaj verdi: Yürütmenin haklarına saygılı olun, müdahale etmeyin...

Medya patronlarına mesaj: Köşe yazarları her istediğini yazamaz. Patron gerekirse kusura bakma sana burada yer yok demelidir...

Muhalefete mesaj: Adınızı ağzıma almıyorum ama bütün kirli dosyalarınız otaya dökülüyor...

"Herkes çizgisini bilsin. Köşe yazarlarını uyarmak zorundayım" diyen Başbakan, yapılan yorumları engellemenin gazete patronlarının görevi olduğunu kaydetti.

Erdoğan, "Maaşını ödediğin yazara hakim ol" ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Ankara'da, partisinin “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda konuşuyor. Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu...

İşte Erdoğan'ın İl Başkanlarına hitaben yaptığı konuşmanın satır başları;

MUHALAEFET HIZ KESMEYE ÇALIŞIYOR

- Zaman zaman zorlu süreçlerden geçiyoruz. Ama hiçbir zaman hedeflerimizi yitirmiyoruz. Asli gündemimizi unutmuyoruz. Yaklaşık 1.5 yıl sonra 2011 yılının ortalarında Türkiye bir kez daha seçimini yapacak. Daha 1.5 yıl olmasına rağmen, seçimin sıkça telaffuz ediliyor olmasını, sürekli gündeme getirilmeye çalışılmasını, son derece faydasız görüyorum.

- Ancak belli çevrelerin hükümeti yavaşlatmak gibi bir gayretin içinde olduğunu da çok net görüyoruz. Yasama faaliyetlerine yönelik her türlü engellemeyi yapan muhalefet, bu tür tartışmaların içine çekerek hükümetin hızını kesmeye çalışıyor.

SİYASETE KALİTEYİ GETİRDİK

- Biz bugüne kadar bu oyunu bozduk, bundan sonra da hep birlikte bozacağız. AK Parti iktidarıyla Türkiye’de siyaset geriye dönülemez şekilde kaliteye kavuşmuştur.

- Türkiye AK Parti iktidarıyla birlikte bir istikrarsızlık ülkesi olmaktan kurtulmuştur. Türkiye bizimle birlikte hedefi vizyonu belli bir ülke haline gelmiştir.

CANI İSTEYEN SEÇİM İLAN EDEMEZ

- Sürekli erken seçimlerin yaşandığı o günler artık geriden kalmıştır. Bugün içeriden ve dışarıdan Türkiye’ye bakanlar burayı bir istikrar ülkesi olarak, planı programı belli bir ülke olarak görmeye başlamışlardır.

- Bu ülkede artık akşamdan sabaha politika değişmiyor, canı isteyenin seçim ilan ettiği, ülkenin her türlü dengesinin askıya alındığını dönemler artık tedavülden kalkmıştır. 

HOCAMIZI KAYBETTİK

- Söz konusu olan candır. Canın bedeli yoktur. Can kaybının telafisi yoktur. Onun için sadece madencilik sektöründe değil, maden ocaklarımızda değil, emeğin olduğu her yerde iş güvenliği ve sağlığa azami ilgi gösterilmesini, buradan herkese hatırlatmak istiyorum.

- Yine önceki gün çok değerli bir bilim adamını, hayatını çocuklara gençlere eğitime adamış olan İhsan Doğramacı hocamızı kaybettik ona da Allah’tan rahmet diliyorum.

TEKEL İŞÇİLERİNE SON UYARI

- Bu arada TEKEL işçilerinden Hamdullah Uysal’ı da elim bir trafik kazasında kaybettik. Ona da Allah’tan rahmet diliyorum.

- TEKEL işçilerini ilgilendiren hatırlatmayı yapmak istiyorum. 4C için sözleşme imzalama süresi önümüzdeki Salı akşamı itibari ile doluyor. Şu ana kadar 3000’i aşkın işçi bu sözleşmeyi imzaladılar.

BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ

- Varsın muhalefet bunlarla çelik çomak gibi oynayadursun, biz işimize bakacağız. Biz durmak yok yola devam dedik, aynen devam edeceğiz.

- Biz hizmet için yola çıktık. Bu yolculuğu da yılmadan usanmadan sürdüreceğiz. Öncelikle burada bulunan tüm arkadaşlarıma, tüm gönüldaşlarıma, en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

- Biz yıkıcı değil yapıcı olduk. Biz millete hizmette huzur bulduk.

- İşimize sımsıkı sarılıyoruz.

- Teşkilatlarımız daha çok fedekarlık yapmalı, daha çok çalışmalı...

ÜŞÜMÜŞ ELLERİ TUTTUK ISITTIK

-7.5 yıl boyunca canımızı dişimize taktık, milletimize ülkemize hizmetler kazandırdık. Milletin derdini kendi derdimiz bildik. Kimsesizlerin kimsesi olduk. Kendini ötelenmiş hissedenlerin sesi olduk. Kapısı hiç çalınmayanların evine biz misafir olduk. Üşümüş elleri tuttuk, sızlayan yürekleri teselli ettik.

HER İLDE ESERİMİZ VAR

- Biz bu ülkeye umut olduk. Bu millete yar olduk. Hakkari’de Tekirdağ’da İzmir'de Tunceli’de Samsun’da bizim yaptığımız eserler var. 81 vilayetimizin her birinde, eserimizin olmadığı bir il gösterilemez.

- Anadolu’da Trakya’da yollar yaptık, üniversiteler kurduk, hastaneler konutlar imal ettik. Türkiye’yi her alanda büyüttük. Nereye gittiysek gönül diliyle konuştuk. Milletin gönlüne hitap ettik. Ben demedik, her zaman biz dedik. Kucaklayıcı birleştirici olduk. Başkalarının yaptığı gibi biz makam mevki ikbal hırsı içinde olmadık. Şahsi hırsların peşinde olmadık.

- Yunus Emre ne güzel söylemiş: Canlar cananı buldum, bu canım yağma olsun.

- Her yeni gün yeni bir başlangıçtır. Her zaman söylediğim gibi, Mevlana’nın söylediği gibi;

- Her gün bir yerden göçmek ne iyi, her gün bir yere konmak ne güzel, bulanmadan, donmadan akmak ne hoş:

- Dünle beraber gitti cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait,  şimdi yeni şeyler söylemek lazım

- Fedakarlığımızı katlayarak artıracağız. Daha çok çalışacağız. Daha fazla insana haneye ulaşacağız. Daha çok anlatacağız. Heyecanımızı artırarak, coşkumuzu artırarak, millete ulaşarak yürümeye devam edeceğiz.

ONLARIN İSİMLERİNİ AĞZIMA ALMAYACAĞIM

- Bırakın onlar ne söylerse söylesin, bütün kirli dosyalar meydana çıkıyor. Dün parlamentoda olanı da izlediniz. Geçmişte kim kime neyi nasıl konuşmuş. Bizzat yaşayanlar konuşuyor. Ben isimlerini artık ağzıma almayacağım için konuşmuyorum.

İKİ VEKİLİN SÖZLERİ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Toplantıda disiplin kuruluna sevk edilen 2 AK Partili velille ilgili de değerlendirmede bulunan Başbakan Erdoğan, "Vekillerin sözlerinin kabul edilemeyeceğini vurguladı... Vekilleri uyaran Erdoğan, "ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı" dedi

TARİH OLACAK
 // BEKİR ÇELİKKAYA
BU BAŞBAKANLA BEN GURUR DUYUYORUM K E Ş K E H E R D O Ğ A N E R D O Ğ A N O L S A ÇEKEMEYEN ANTEN TAKSIN.......
26 Şubat 2010 18:15
YA NE OLACAKTI
 // BEKİR ÇELİKKAYA
NÜFUSUNUN %90 NI MÜSLÜMAN OLAN BİR ÜLKENİN BAŞBAKANI MUSEVİ YADA HIRİSTİYAN OLAMIYACAĞINA GÖRE YA NE OLACAKTI BİZ YAŞADIKÇA SİZ ÇILDIRACAK VE İÇİNİZE SİNDİRECEKSİNİZ BAŞKA ŞANSINIZ YOK EN İYİSİ ALIŞACAKSINIZ....
26 Şubat 2010 17:21
utaniyorum
 // enis pinar
böyle bir basbakanimiz oldugu icin utaniyorum.yazarlari bile istedigi gibi yönettirmeye calisoyr.nerede basinin özgürlügü??? artik türkiyede bu yok malesef....
26 Şubat 2010 17:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler