YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lütfi Kırdar'da SAYLAN için tören düzenlendi
Törene CHP'li Kılıçdaroğlu ve Öymen de katıldı
Lütfi Kırdar'da SAYLAN için tören düzenlendi
19 Mayıs 2009 / 15:39 Güncelleme: 19 Mayıs 2009 / 00:00

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan için Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda tören düzenlendi. Saylan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, alkışlar eşliğinde getirildiği sergi sarayındaki törenden sonra Teşvikiye Camii'ne götürüldü.


Zincirlikuyu Mezarlığı morgundan alınan Saylan'ın cenazesi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'na getirildi. Sergi sarayı önünde toplanan birçok kişi, alkışlar eşliğinde Saylan'ın cenazesini karşıladı. Türk bayrağına sarılı Saylan'ın cenazesi, tören için sergi sarayına alındı. Törene; aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, CHP Milletvekili Mustafa Özyürek, CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu birçok siyasi ismin yanı sıra ÇYDD yöneticileri katıldı.


Tören, Saylan'ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı. ÇYDD Başkan Yardımcısı Aysel Çelikel ve Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu da Türkan Saylan'ı anlatan birer konuşma yaptı. Bu arada, salonda bulunan bir öğrenci baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren öğrenci salon dışına alındı.


Türkan Saylan'ın cenazesi, buradaki törenin ardından cenaze namazı için Teşvikiye Camii'ne götürüldü. Cenaze namazının ardından Saylan'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


18.05.2009


"Saylan'ın ölmesi için dua ettim"diyen yazar kim?


Detay


18.05.2009


ÇYDD Başkanı Türkan Saylan hayatını kaybetti


Detay15.05.2009


Doktorların yapabilecekleri fazla şey KALMADI


Detay


  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler