YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lütfi Elvan’dan 'ttt' iddialarına yalanlama
Lütfi Elvan’dan 'ttt' iddialarına yalanlama
20 Nisan 2014 09:00
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a atfen “‘www’den çıkar ‘ttt’yi kurarız” şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığını belirttildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a atfen “‘www’den çıkar ‘ttt’yi kurarız” şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklamada, Bakan Elvan’ın bu şekilde bir beyanı olmadığı belirtilip, “Sayın Bakan, gazetecilerle yapmış olduğu sohbet sırasında özetle, sosyal medya etiğinin oluşturulması için uluslararası ortak konvansiyon oluşturulması gerekliliğini dile getirmiştir.

Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği’nin internet yönetimi için küresel ve çok paydaşlı bir yapı kurulmasına yönelik bir çalışması olduğunu hatırlatmış, 23-24 Nisan’da Brezilya’da düzenlenecek uluslararası toplantıda bu hususların tartışılaşacağını ve çok paydaşlı küresel bir yapının kurumsallaşması hususunda adımlar atılmasının beklendiğini ifade etmiştir” denildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler