YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Lütfen beni de kapatın"
"Lütfen beni de kapatın"
"Lütfen beni de kapatın"
18 Mart 2008 / 15:11 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti aleyhinde açtığı davaya sanal alemden tepki geldi. Parti kapatmaya karşı olan bir grup demokrasi yanlısı internet ortamında, "Kapatmaya Hayır Kampanyası" başlattı. Kısa süre içerisinde 1 milyon imzanın hedeflendiği kampanya www.kapatmayahayir.com adlı internet sitesi üzerinde start aldı.

Kampanyanın amacı

"Oylarımızla, siyasal tercihlerimize, irademize sahip çıkıyoruz" sloganıyla başlatılan kampanyanın amacı şöyle açıklandı: "Türkiye bir kez daha, “üç kişiyi idam ederek güzel bir sistem kurmak”la övünen elitist anlayışın tehdidi altındadır. Bu zamana kadar kapatılan 26 partiye bir yenisi daha eklenmek istenmektedir. Türkiye, halkın tercihleri ile seçkinlerin korku siyaseti arasında bir kıskaca alınmak istenmektedir. Seçmenin %47'sinin tercihini alan, ülkeyi 6 yıldır yöneten bir parti kapatılmak istenmektedir. Halkın desteğini alan bir siyasal parti, kendini halkın, demokratik işleyişin, hukukun üstünde gören seçkinlerin korkularına kurban edilmek istenmektedir. Türkiye'nin geleceği bir kez daha karartılmak istenmektedir. Siyasi tercihimiz ne olursa olsun Türkiye'nin geleceğini karartmak isteyenlere dur diyelim. Hangi partiye oy vermiş olursak olalım; düşüncesinden, siyasi tercihinden dolayı siyasi partilerin kapatılmasına karşı çıkalım. Oylarımıza, siyasal tercihlerimize, halkın iradesine sahip çıkalım. Türkiye bu ayıbı bir daha yaşamasın"

İlk 5 saatte rekor imza

Sivil toplum örgütleri ve sivil kamuoyundan büyük destek alan kampanyaya ilk 5 saat içerisinde 26 bin 732 kişi destek verdi. Kampanyanın 1 hafta içerisinde 1 milyon imzaya ulaşması bekleniyor.

Abdullah Gül için de yapılmıştı

AK Parti'nin kapatılmasına karşı başlatılan kampanyanın bir benzeri Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Abdullah Gül'e destek olmak için de düzenlenmişti. 1 milyon imza hedefiyle başlatılan kampanya kısa süre içerisinde amaçlanan hedefe ulaşmıştı.


Lütfen beni de kapatın...


Ak Parti'nin kapatılma davasına internet dünyasından da farklı bir tepki geldi.
www.benidekapatin.com
 adında bir internet sitesi kuran dava karşıtları, davaya karşı olanlardan imza topluyor. Mizahi bir dille yazılan açıklama yazısının ardından kapatma davasının karşısında olan kişilerden isimlerini belirterek kampanyaya katılmaları isteniyor. İşte sitedeki açıklama;


Sayın Yetkili,


Kendi kanaatimce, kapatılmamın ülkem, devletim ve insanlık adına çok yerinde bir karar olacağını düşünüyorum.


Lütfen beni de kapatın...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler