YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Londra'da Türk kadın öldürüldü
İngiltere’nin başkenti Londra’nın doğusunda Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgede bir Türk kadın öldürüldü.
Londra'da Türk kadın öldürüldü
24 Mart 2010 / 22:15 Güncelleme: 24 Mart 2010 / 22:16

22 Mart Pazartesi akşamı saat 20.30 sularında Londra’nın doğusundaki Homerton’daki bir evden silah sesi duyan komşuların polise ihbarda bulunması sonucu olayın öğrenildiği bildirildi. Ölen kadının ismi Gülistan Subaşı olarak açıklanırken, Londra polisi kadının yakınlarına haber verildiğini ve gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. 4 yıl önce kocasından ayrılarak Türkiye’ye dönen Gülistan Subaşı’nın, 6 yaşındaki oğlunun doğum günü için Londra’ya geldiği öğrenildi.
 

Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgede meydana gelen olayda, mahallede market işleten Oktay Kılıçaslan yaptığı açıklamada, “Bizler de kesin bir bilgiye sahip değiliz ancak müşterilerimizden öğrendiğimize göre aileyi tanıyanlar cinayetin kocası tarafından işlenmiş olabileceğini söylemişler. Burası Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge ve açıkçası kan davası, namus davası fazlalıkla karsılaştığımız olaylar” ifadesini kullandı.
 

İngiliz polisi olayın bir cinayet olduğundan şüphelenildiğini ancak henüz bir tutuklama yapılmadığını ve soruşturma başlatıldığını açıkladı. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler