YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Livaneli: Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli
Yazar Zülfü Livaneli, Rus Sputnik'e konuştu. Livaneli, Türkiye'nin Rus jetini düşürmesinin yanlış olduğunu ve Rusya'dan resmen özür dilemesi gerektiğini söyledi.
Livaneli: Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli
07 Haziran 2016 / 17:18 Güncelleme: 07 Haziran 2016 / 17:18

Geçtiğimiz günlerde "Sur'da tarih yok ediliyor" diyerek UNESCO’nun iyi niyet elçiliği görevinden istifa eden Zülfü Livaneli, Rus gazetesi Sputnik'e konuşarak ülkesini eleştirdi.

RUS GAZETESİNDE TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

Rus jetinin düşürülmesinin yanlış olduğunu söyleyerek, Türk-Rus ilişkilerindeki krizden çok üzüntü duyduğunu ifade eden Livaneli "Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli" dedi.

"TÜRKİYE ÖZÜR DİLEMELİ"

"Rusya, bizim için yüksek öneme sahip bir partner. Uçağın neden vurulduğunu, tüm bunların nasıl olduğunu anlamıyorum. 

Bu kararları kimin aldığını, emirleri kimin verdiğini bilmiyorum. Pilotun ölümü beni derinden sarstı. Bence Türkiye, Rusya'dan resmen özür dilemeli ve ilişkileri düzeltecek adımlar atmalı."

"HÜKÜMET SİVİLLERİ KURBAN ETTİ"

Sözlerine hükümeti eleştirerek devam eden Livaneli, "Hükümet, sivilleri ve tarihi eserleri kurban etti. Çözüm süreci çok önemliydi ve umarım bu süreç yeniden başlar" dedi.

ERDOĞAN'I SUÇLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Osmanlı İmparatorluğu kurma hayaliyle hareket ederek Ortadoğu'daki birçok ülkeyle ilişkilerini bozduğunu kaydeden Livaneli, bunun sonucu olarak çok sayıda Türk vatandaşının farklı kentlerdeki terör saldırılarında hayatını kaybettiğini vurguladı.

RUSYA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

Rusya'da katıldığı bir etkinlik için Rusya hükümetine teşekkür eden yazar, "Moskova'dayken bana karşı çok iyi davrandılar, herhangi bir sorun yaşamadım, aksine geriye çok sıcak anılar kaldı" dedi.

 // ayhan Arslan
Daum alman vatandaşlığından ayrıldı madem Rusya haklı siz neden Türk vatandaşlığından ayrılmıyorsunuz biz sizin gibilerine şerefsiz diyoruz siz neden ayrılmıyorsunuz Türk vatandaşlığından...
08 Haziran 2016 00:57
biktirdilar
 // mustafa
hain bitmiyor ki icrdekiler disardakiler.ne bu bu adamlar danda biktik...
08 Haziran 2016 00:13
Aşağılık
 // Bozbey
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
07 Haziran 2016 23:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler